10 °C
borús égbolt

Első meccsét játszotta az Olimpia VSK női focicsapata

2023.06.04 - 13:19
Első mérkőzését játszotta a sárga-kék mezben a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub női labdarúgócsapata, amely szombat délelőtt felkészülési mérkőzésen mérhette fel az erejét a Nagybányai Venus ellen.

Bár a máramarosi ellenfél is egy új csapat, viszont Ștefan Butuza edző keretének a felét Liga 1-es tapasztalattal rendelkező játékosok alkották. Mindezek ellenére Szűcs Ivett edző lányai voltak azok, akik jobban kezdték az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban rendezett meccset, és Maya Filip két góljával hamar vezetéshez jutott a csapatunk: előbb egy bal oldali szabadrúgásból pókhálózta le Sara Godja kapujának a vinklijét, majd egy jobb oldali akció végén emelt keresztül a nagybányai hálóőrön (2–0).

A három játékrészből álló meccs első szünete előtt a máramarosi lányok szépítettek, majd fordulás után a rutinos Diana Pop duplájával átvette a vezetést a Venus (2–3).

Fáradni látszottak a szatmári lányok, viszont a második szünet előtt Iulia Merticaru bekotort egy gólt, és ezzel 3–3-as állásról kezdődött a harmadik játékrész, amely már csak 15 perces volt. Ez éppen elég volt, hogy Diana Pop a harmadik gólját is megszerezze ezen a találkozón, így a máramarosi vendégek 3–4-re győztek.

Szűcs Ivettnek egyébként nincs oka a szomorkodásra, hiszen egy olyan csapattal állt fel szombaton, amelynek az átlagéletkora 19 év. A kispadon helyet foglaló lányok átlagéletkora 16,4 év. Így is sikerült egy erős szatmári kezdés, voltak szép helyzetek is. Ezekből merítve folytatja a felkészülést a szatmári női csapat, amely ősztől már a Liga 3-ban szeretne szerepelni.

„Látom őket az edzéseken, és tudom, hogy többre képesek annál, mint a mai meccsen. Túlságosan is izgultak, hiszen ez volt az első meccs nagy pályán. De több barátságos meccset fogunk játszani, hogy megszokják a lányok a körülményeket és legyőzzék magukban a feszültséget, akkor majd nem izguljanak ennyire” – értékelt Szűcs Ivett, aki egy lábsérülés miatt már nem játszhat a csapatban.

NŐI LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagybányai Venus 3–4 (2–1, 3–3)
Gólszerzők: Maya Filip (2 gól), Iulia Merticaru, illetve Denisa Zah, Diana Pop (3 gól)
Olimpia VSK: Larisa Boja – Bianca Temian, Izabela Dobrai, Mara Korodan, Maya Răcșan, Maya Filip, Melisa Dura, Alexandra Cârlig, Burja Henrietta, Cătălin Circiu, Iulia Pop.
Cserék: Végh Alexandra, Sárai Mercedes, Iasmina Kati, Sofia Libotean, Iulia Merticaru, Vanesa Ardelean, Erdei Orsolya.
Edző: Szűcs Ivett.
Venus: Sara Godja – Alexia Covaci, Diana Pop, Denisa Muntean, Gabriela Pop, Georgiana Rogoz, Lorena Dan, Giulia Pop, Denisa Zah, Mihaela Pop, Alexia Florea.
Cserék: Győry Kinga, Daniela Petran, Oana Onț.
Edző: Ștefan, Butuza.