2024. 04 19.

Éllovascsere a megyei elitbajnokságban

2021.09.27 - 12:50
Már nem a Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI csapata vezeti labdarúgó Liga 4 Elite A-csoportjának a táblázatát, miután Ioan „Lulu” Dragomir zsinórban a második rangdót vesztette el.

A Voluntarii Olimpiști elnevezésű szurkolói csoport által életre hívott focicsapat – amely a dicső múltú Olimpia hírnevét vinné tovább – zsinórban a második rangadót veszítette el, és ezzel visszacsúszott a táblázatban is. Alex Bonea és az Olimpia egykori játékosa, Bogdan Faur voltak eredményesek szombaton a szatmárnémeti Someșul Stadionban rendezett meccsen, a 2–0-s sikerrel pedig a Talna tartja a lépést az új éllovas Avasfelsőfalui Energiával. Utóbbiak ugyanis sima győzelmet jegyeztek Avasújvárosban a Pálfalvi Unirea vendélátójaként, és sorozatban a negyedik bajnoki meccsükön húzták be a három pontot. De az Unirea elleni siker sem volt sétagalopp, ugyanis már a 10. percben 1–0-ra vezetett a pálfalvi együttes Gabriel Costea találatával. Az eredmény nem változott a 72. percig, amikor az Olimpia egykori játékosa, Vasile Pop tíz perc alatt vágott három gólt Lucian Hebe kapujába, ezzel megfordítva az eredményt (3–1). A hajrában Pop még betalált egyszer, de előtte Lucian Lohan is eredményes volt, így kisebb meglepetésre 5–1 lett a végeredmény.
Az Olimpia egyébként egyelőre a harmadik helyre csúszott vissza, viszont az üldöző Pusztadaróci Recolta – akitől a múlt héten kapott ki Lulu Dragomir csapata – csütörtökön játssza majd a mikolaiak elleni bajnokit. Amennyiben a Reki behúzza a Turul elleni bajnokit, úgy az Olimpia még veszít egy pozíciót a tabellán.
A B-csoportban A Nagykárolyi Victoria nyerte a vetésiek elleni rangadót. Ezen a mérkőzésen Radvánszki Roland szerzett vezetést a vendég Viitorulnak (0–1), azonban a szünet előtt Rareș Nyilvan és Kinczel Ervin megfordították az állást (2–1), utóbbi pedig a második félidő derekán beállította a 3–1-es végeredményt. A táblázatban helyet cserélt a két csapat, ezzel Marius Botan edző legényei már „dobogón állnak”, de még pótolniuk kell egy elhalasztott bajnokit. Ugyanakkor az élen változatlanul Tasnádi Unirea, Kaplonyi SE a sorrend, ugyanis mindkét alakulat hozta a hétvégi „kötelezőt”.
A Liga 4 Elite-ben egyébként már csak három csapat, a Luceafărul Decebal, a Kálmándi Schwaben és a Szaniszlói Recolta nyeretlen. A Recolta a Kaplonyi Fortunával szemben maradt alul, így az utóbbiak is megszerezték már idénybeli első pontjaikat.
Az alsóbb osztályokban már minden csapat játszott legalább egy bajnoki meccset. A megyei kettő B-csoportjának a harmadik fordulójában a Szamosdobi Voinţa győzelemmel mutatkozott be, míg az Óvári Someşul, a Mezőfényi Fröhlich és a Homoródi Codreana három lejátszott mérkőzés után is száz százalékos mérleggel rendelkezik.
A megyei háromban a felsőbb osztályok második számú csapatai, a Luceafărul Decebal II, az Érdengelegi Termala II és a Pusztadaróci Recolta II a „menők”, ők ugyanis eddigi mindkét bajnoki meccsükön nyertek. Sőt, a Luceafărul II – amelynek első számú csapata 0 ponttal sereghajtó a Liga 4 Elite-ben – 16 rúgott gólt jegyzett a két mérkőzésen.