2024. 04 16.
Csongor

Egy tucat góllal pakolták meg Nagysomkútot

2022.08.17 - 22:25
A Román Kupa első fordulójának legnagyobb különbségű győzelmét állította be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely csak akkor nem rúgott gólt Nagysomkúton, amikor nem akart.

Érvényesült a papírforma Nagysomkúton a vendéglátó Progresul és a Szatmárnémeti VSK közötti labdarúgó-mérkőzésen, és a vendégek simán továbbjutottak a Román Kupa második fordulójába.
Arra viszont Csik Tibor vezetőedző sem számított, hogy a legénysége 12–1-re fog nyerni, a máramarosi együttes ugyanis minimális ellenállást tanúsított.
Mint ismeretes, a Progresul két év után búcsúzott a nyár elején a Liga 3-tól, és ezzel együtt fel is bomlott a játékoskerete. A negyedik vonalra készülő csapat viszont úgy mérte fel, hogy nem az SZVSK elleni tétmérkőzés teljesíténye lesz a mérce számukra a következő idényre, így kisebb túlzással állítható, hogy „félre álltak” szerda délutáni mérkőzésen.
Az első negyed óra végén indult be a szatmári gólgyártás, amikor Ciprian Brata talált be 11-esből (0–1). Hat perccel később Barna Antal növelte kettőre az előnyt, a 28. percben, Cătălin Vaida (első) góljával már három volt közte (0–3). Ekkor kicsit visszavett a tempóból az SZVSK, de a szünet előtt Baior Denis és Adrian Micaș is betaláltak, így 0–5-ös állásnál vonulhatott pihenőre a két csapat.
Baior, majd Antal is megszerezték másodk góljukat a második félidő első negyed órjában (0–7), majd Raul Ziman találata után Vaida is duplázott a 70. percben (0–9). Az utolsó tíz percben is potyogtak még a gólok: előbb Adrian Bura iratkozott fel a gólszerzők listájára (0–10), majd Vaida jegyzett mesterhármast (0–11), Ziman pedig zárta a szatmári lajstromot (0–12).
A lefújás előtt Bogdan Pârvan 11-esből szerezte meg a hazaiak becsületgólját, viszont ez már csak a statisztikában marad meg.
„Elég eseménytelen volt a mérkőzés. Kicsit számítottunk rá, hogy ez vár ránk, hiszen tudtuk, hogy a nagysomkútiak tavalyi játékoskerete felbomlott. Kijött a fizikai és taktikai fölény, de szeretném megdicsérni a fiúkat, hogy mégis komolyan vették a meccset” – értékelt röviden Csik Tibor.
A Szatmárnémeti VSK továbbjutását 1000 euróval díjazza a román szövetségtől (FRF), a második fordulóban viszont már nehezebb ellenfél következhet. A mostani 38 továbbjutó mellé csatlakozik az előző Liga 3-as idény 19 erősebb csapata, illetve egy korábbi Liga 2-es alakulat is kiegészíti a mezőnyt. 58 csapat játszik majd a második fordulóban, augusztus 31-én.
Az első fordulóban egyébként az SZVSK nyert a legnagyobb különbséggel. A Kisjenői Crișul 9–2-re nyert a Luceafărul Nagyvárad vendégeként, míg a szatmáriak leendő csoporttársai, a Tordai Sticla Arieșul és a Kolozsári Viitorul csatájában 9–0-ra nyert a kincses város harmadik vonalbeli együttese.

LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA, 1. FORDULÓ

Nagysomkúti Progresul – Szatmárnémeti VSK 1–12 (0–5)

Gólszerzők: Ciprian Brata 13. (11-esből), Antal Barna 19., 57., Baior Denis 25., 52., Cătălin Vaida 30., 71., 84., Adrian Micaș 44., Raul Ziman 58., 88., Adrian Bura 80., illetve Bogdan Pârvan 90. (11-esből).

SZVSK: Eduard Berbeacă – Adrian Ciul, Rafael Popovici-Ciatău, Răzvan Prodan, Ciprian Brata, Hernando Orte Rodrigo, Adrian Micaș, Adrian Bura, Barna Antal, Baior Denis, Cătălin Vaida.

Cserepad: Iulian Anca-Trip – Sütő Zalán, Fischer Péter, Süveg Nándor, Raul Ziman, Barth Kevin, Svarczkopf István, Călin Vădan, Lucien Contra.

Vezetőedző: Csik Tibor.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.