×
2024. 04 25.

Egy pontra az első helytől

2022.05.15 - 12:00
Zsinórban a tizenötödik mérkőzésén is veretlen maradt a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata. Az elmúlt hétvégén a Nagysomkúti Progresul otthonában nyert a Csik Tibor edző legénysége.

Folytatja hibátlan szereplését a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a Liga 3-ban, és a szombati, nagysomkúti győzelmével már sorozatban tizenötödik meccsén is veretlen Csik Tibor edző legénysége.
Azonban lassan kezdenek kiengedni a piros-fehérek, a máramarosi településen is nehezen jött össze a győzelem, sőt, még az iksz is benne volt a pakliban.
Az első félidőben viszont gólra váltotta a mezőnyfölényt az SZVSK: Zsiga Ervin ismét villantott, és egy távolról megeresztett szabadrúgás után varrta az ellenfél hálójába a labdát (0–1).
A második félidőben viszont kiegyenlített volt a játék, és ez elsősorban oda vezetett, hogy a helyzetekig sem jutottak el a csapatok. Aztán a 80. percben kevés híján egyenlített a Progresul: tizenegyest rúghatott az ellenfél egy szabálytalanság után, viszont Iulian Anca-Trip védett, így (egyelőre) maradt az egy gólos szatmári vezetés. A végén viszont kettőre növelte a különbséget az SZVSK, miután Gabriel Cădar 16 méterről kilőtte a máramarosiak kapuját (0–2).
Közben a zilahiak odahaza ikszeltek a Kolozsvári CFR II-vel, és így a 10-es csoport alsóházának a táblázatban az SZVSK felzárkózott egy pontra a szilágyságiak mögé. A következő fordulóban aztán előzni is tud a szatmári csapat, amennyiben az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban legyőzi a Zilahi SCM-t. Ehhez viszont több kell, mint az elmúlt meccseken nyújtott teljesítmény, a srácok többsége ugyanis már hetek óta nem játszik a tudásának megfelelő szinten.
„Ez volt az eddigi leggyengébb játékunk. Tisztában vagyok a srácok képességeivel, ezért is mondhatom azt, hogy normális az, ahol tartunk ma a táblázatban. Viszont egyesek már vakációs hangulatban vannak. Lesz egy kis beszélgetésünk a következő napokban, mert ez a hozzáállás egyesek részéről megengedhetetlen. Az utolsó két meccsen az lesz az irányelv, hogy győzzék meg az edzőket, a klub vezetőségét és támogatóinkat, hogy itt karnak maradni” – mondta lapunknak Csik Tibor, az SZVSK edzője.
Az idény utolsó két mérkőzésén a szatmáriak szombaton idehaza játszanak a zilahiak ellen, a május 28-i szezonzárón pedig a szilágysomlyóiak vendége lesz.

Pontot szerzett a Luceafărul
Megszerezte első pontját a rájátszásban, egyben a másodikat az egész idényben a Luceafărul Oradea csapata. A biztos kieső bihari alakulat a bajnokság első fordulójában ugyancsak a szilágysomlyóiak elleni meccsen, ugyancsak hazai pályán, a mostanihoz hasonló 1–1-es meccsen szerzett azelőtt pontot. Most a szatmárnémeti Süveg Nándor góljával ikszelt a Luceafărul.
Ugyanakkor a felsőházban egy fordulóval a vége eldőlt, hogy idén a Nagybányai Minaur és a Nagyváradi Atlétikai Club együttesei játszanak majd osztályzót a Liga 2-be való feljutásért.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, PLAYOUT, 8. FORDULÓ

Nagysomkúti Progresul – Szatmárnémeti VSK 0–2
Gólszerzők
: Zsiga Ervin 34., Gabriel Cădar 90+4.

Progresul: Mihai Miholca – Raul Negreanu, Cezar Bud, Paul Szecui, Milian Rus, Raul Mariam, Bogdan Jeler, Piroska Erik, Bogdan Bîrle, Parnău Márk, Adrian Tarța.
Vezetőedző: Ioan Oana.
Cserék: Denis Brumar, Ionuț Buhai, Cristian Raicu, Raul Sima.

SZVSK: Iulian Anca-Trip – Călin Vădan, Luca Tincău, Răzvan Prodan, Flaviu Ionescu, Kanalos Tony, Adrian Bura, Barth Kevin, Raul Ziman, Zsiga Ervin, Alex Bonea.
Vezetőedző: Csik Tibor.
Cserék: Daniel Oșan – Antonio Pașca, Denis Batin, Deniss Baior, Svarczkopf István, Cosmin Zamfir, Eduard Dobrai, Gabriel Cădar.

CS Luceafărul Nagyvárad – Szilágysomlyói Sportul 1–1
Gólszerzők: Süveg Nándor 72., illetve Cătălin Vaida 36.

Zilahi SCM – Kolozsvári CFR II 2–2
Gólszerzők: Sergiu Pop 51., Mihai Onicaș 73., illetve Jonathan Rodriguez 22., Vlad Fărcășan 69.

Nagybányai Minaur – Nagyváradi AC 1910 0–2
Gólszerzők: Andrei Gheorghiță 20., Raul Ardelean 34.

1. Nagybányai CS Minaur    8    5    1    2    14–5    58
2. Nagyváradi Atlétikai Club 1910    8    4    0    4    7–6    51
3. Félixfürdői CS Lotus    8    5    1    2    8–9    45
4. Dési ACS FC Someşul    8    0    2    6    1–10    37

Futball: kikapott az Olimpia a biharszentandrási ACSC Crişultól
Nem megy a foci a fiúknak, harmadik mérkőzését veszíti le a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a Liga 3 rájátszásának felső házában.
Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.
Helytálltak a Partium Labdarúgó akadémia csapatai a Lazio Cup-on!
Kiemelt meghívást kapott a Partium Labdarúgó Akadémia két korosztályos csapata a húsvéti hétvégén lezajlott Lazio Cup-ra. A négynapos nemzetközi gyermeklabdarúgó tornát Rómában rendezték.