erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Egy félidőt tartotta magát Szatmáron az ellenfél

2022.01.23 - 15:38
Nehezen melegedett rá a játékra a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szombat este, a CS Municipal Târgoviște elleni hazai bajnoki mérkőzésen.

viszont a végén elégedetten fogadták a közönség tapsát, akik gartuáltak a lányoknak az idénybeli tizenkettedik győzelemnek.
Mint ismeretes, a VSK szakmai stábja, illetve a játékoskeret öt játékosa pozitív koronavírus-tesztet prdodukált az elmúlt héten, otthoni karanténban voltak, ezért a szombati meccs előtt egyetlen edzésen vettek részt. Ezzel is magyarázható, hogy a Both Katalin Sportteremben rendezett meccs első negyede olyan szorosra sikeredett. Sőt, a kizárólag csak romániai játékosokkal felálló dâmbovițai ellenfél az első két percben még vezetett (0–2, 3–4), majd a szatmáriak 11–2-es futása után (14–6) is fel tudtak zárkózni kettőre (14–12). Húsz másodperccel az első negyed vége előtt felzárkóztak egy pontra Cătălin Tănase edző tanítványai (18–17), de a menet utolsó dobása Katarina Vuckovicé volt, így 20–17-es állásról kezdődött a második negyed.
A folytatásban is akadozott a VSK játéka: a tíz pontos fór a 13. percben jött össze Vuckovic újabb találata után (28–18), az addigi legnagyobb különbséget pedig Stephanie Kostowicz állította be a 16. percben (36–21). A mínusz tizenötből hat pontot még lefaragott a szünetig a Târgoviște, viszont a szünet után már nem tudtak mit kezdeni a VSK-rohamokkal, akik a második félidőre megérkeztek a játékba is.
Az ellenfél játékában már érezhető voltak a fáradság első jelei, a kispadon Tănase pedig már tehetetlenül üvöltözött, és a bírók minden ítéletét megkritizálta. Sőt, még a pályára is belépett egy szatmári támadás idején, ezért a sípmesterek is bünetettek. A 26. percben, 57–40-es állásnál időt is kért a déliek edzője, ami viszont a csapatának tett rosszat, hiszen a következő hat percben a Târgoviște egyetlen pontot sem szerzett, ezért egy öt perces 13–0-s futással a VSK le is zárta a mérkőzést (70–40). A találkozó legnagyobb különbsége a 39. percben állt be (92–50), de ebből a hátrányból a VSK korábbi játékosának, Carla Popescunak a pontjai még csökkentettek, a negyvenedik percben pedig 94–54-es állásnál szólalt meg a mérkőzés végét jelző dudaszó.
Miguel Lopez edző tanítványainak bizonyára egy erős edzéssel is felért ez a mérkőzés azok után, hogy a találkozó előtt nem volt alkalom kellően alapozni. A második félidőben már érződött a játékon, hogy sikerült ráhangolódni a versenyhelyzetre, sokkal jobban ment a védekező játék, és a gyors ellentámadásokkal sikerült a kimerült ellenfelet lerohanni.
A következő körben Brassóban játszik a VSK, és a papírforma szerint újabb két ponttal számolhat a szatmári együttes.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 16. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – CS Municipal Târgoviște 94–54 (20:17, 25:19, 22:4, 27:14)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (15/2/12), Dora Ardelean (7/6/1), Sparkle Taylor (28/11/3), Paloma Cucu (5/2/1), Stephanie Kostowicz (10/5/0) – Selena Kirberg (1/0/0), Fodor Márta (8/7/3), Katarina Vuckovic (12/2/1), Biszák Boglárka (1/0/1), Aikaterina Sotiriou (7/3/5). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Carla Popescu (10/1/0), Diana Ignat Kleeman (2/2/0), Gabriela Irimia (19/9/0), Teodora Dumitru (6/3/1), Ancuța Stoenescu (5/4/2) – Alexia Doba (4/3/0), Maria Tănase (5/0/0), Delora Pricop, Ana Ivan (3/0/0). Vezetőedző: Cătălin Tănase.

Három hónap múlva kezdődik a kosárlabda-idény
Szeptember 24-én, a Román Kupa küzdelmeivel kezdődik majd a honi női kosárlabda-idény, a bajnokság leső fordulóját pedig október 1-én fogják rendezni – döntötte el legutóbbi gyűlésén a Román Kosárlabda-szövetség igazgatótanácsa.
Biszák is megy az Universiadera
A kínai Csengtuba fog utazni május végén a Szatmárnémeti VSK kosárlabdázója, Biszák Boglárka.
Bronzérmes a Szatmárnémeti VSK kosárcsapata
Nem ez volt az idény elején kitűzött cél, de éremszerzés lett a vége: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a kisdöntő második mérkőzésén is legyőzte a Phoenix Konstanca együttest, így a harmadik helyen zárt a bajnokságban.