1USD = 4.59 RON
Vidék

Dobogóra állt a Tasnádi Unirea

2017.10.14 - 20:45

A papírformának megfelelően, a Tasnádi Unirea zsinórban a harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte, szombaton a sereghajtó Radnóti SK-t győzte le. Pedig az első félidő teljesítménye nem vetítette előre a hazaiak győzelmét.

Sőt, a vendégek tűntek veszélyesebbnek a kapura, de Mircea Ungurnak, Adrian Pop Solovasirunak vagy éppen az Olimpia egykori játékosának, Andrei Ludușannak a lövései célt tévesztettek. De a radnótiaknak is szükségük volt némileg a szerencsére, ugyanis a 31. percben a kolozsvári Mircea Salomir játékvezető szemet hunyt Szamir Mihály saját tizenhatosán belül elkövetett kezezése felett. Igaz, ebben az esetben az asszisztense, az aranyosgyéresi George Suciunak kellett volna segítsen, aki látta a kezezést, de nem jelezte a szabálytalanságot.

A szünet előtti percekben jöttek az első tasnádi veszélyes lövések is, de Székely Krisztián, Bogdan Faur vagy Gabriel Cădar nem találták el a kaput. A második félidő elején pedig megszületett az első tasnádi találat: Ștefan Popa nyomta le a labda felé ugró Adrian Ciult, majd ugyanazzal a kézzel a laszti irányát is megváltoztatta, így Salomir még egyszer nem tévedhetett, 11-est ítélt, amelyet Cădar értékesített (1–0).

Nagy lendületet adott Marius Botan edző legényeinek a vezető találat, Cădar pedig két perccel később növelhette volna az előnyt, de lövése nem talált be. Viszont az 53. percben mattot kapott a radnóti védelem: Ciul futott fel bal oldalon, majd az alapvonalról passzolt keresztbe a kapu elé, ahol Faur és Székely is szabadon érkezett. Védő nem, csak egymást zavarhatták meg az Unirea játékosai, de ez nem történt meg, Székely két méterről az üres kapuba gurított (2–0).

Később, Cădar újabb próbálkozása a felső lécet súrolta, a 62. percben viszont a semmiből jött a vendégek szépítő találta: Ionut Chețan dőlt el Sergiu Berceannal való ütközése során, amiért Salomir gondolkodás nélkül 11-es ítélt, amit Marius Pastor értékesített (2–1).

Nem tántorította vissza a tasnádiakat ez a találat, folytatódott a radnóti kapu ostroma, a hajrában pedig a csereként beálló Andrei Mureșan beállította a végeredményt: Ciul újabb felfutását kapura lövéssel zárta, amit Mircea Oltean védeni tudott, de éppen az Unirea játékosa elé került a laszti, aki zavartalanul guríthatott az üres kapuba (3–1).

Ezzel a győzelemmel az Unirea feljött az 5-ös csoport dobogójára. Botan viszont óvatosságra int, szerinte ettől még nem szabad elbízza magát a csapat. „A bajnokság elején az volt a célunk, hogy a legjobb 12-be zárjunk. Jól érezzük magunkat ott fent, de ettől még nem szabad elbízzuk magunkban. Nagyon nehéz meccsek következnek, ahol bizonyítani kell: Lénárdfalva, Gyulafehérvár, Szászrégen, a CFR II csak most következnek ellenfélnek” — figyelmeztetett a szakvezető, aki a szombati mérkőzéssel kapcsolatban úgy véli, hogy a radnótiak nagyon felkészültek, ezért nem sikerült az első félidőben gólt szerezniük.

„Jól zártak a radnótiak, és mi nem tudtuk érvényesíteni gyors, kontrákra épülő játékunkat. Ezért kicsit idegesen játszottak a fiúk, de a szünetben lehiggadtunk, széthúztuk az ellenfél játékát, és sikerült érvényesíteni akaratunkat.”

A tasnádiak a következő fordulóban Gyulafehérváron, az Unirea otthonában játszanak. A találkozót pénteken 15 órától rendezik.

Labdarúgó Liga 3, 5-ös csoport, 8. forduló:

Tasnádi Unirea – Radnóti SK 3–1 (0–0).

Gólszerzők: Cădar 49. perc (11-esből), Székely 53., Mureșan 85., illetve Pastor 62. (11-esből).

Unirea: Cherecheș – Bercean (Raul Silaghi, 57. perc), Vădan, Bălău, Parnău, Stanciu (Dascăl, 86.), Chivari, Ciul, Székely, Cădar (Mureșan, 77.), Faur (Bolba, 82.). Vezetőedző: Marius Botan.