1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.59 RON

Daróci siker a megyei rangadón

2021.09.20 - 13:05
Vincze Dávid két találata döntötte el a Pusztadaróci Recolta és a Szatmárnémeti Olimpia MXMXXI megyei „egyes” derbit, míg avasújvárosban a ráadás percekben dőlt el a három pont sorsa.

Egy-egy gól döntött az elmúlt hétvégén a megyei labdarúgó Liga 4 Elite két rangadóján, Pusztadarócon és Avasújvárosban. Ezzel már csak két veretlen csapat maradt a megyei „egyben”, míg a százszázalékos együttesek száma elfogyott négy forduló után.
Pusztadarócon Cosmin Iuhas legénysége az Olimpia MCMXXI együttest fogadta. Utóbbiak három nyert mérkőzés után léptek pályára a határmenti településen, de a hétvégi találkozó hetedik percében már hátrányban voltak Vincze Dávid találata után (1–0). Mizsei Zoltán még a szünet előtt egyenlített (1–1), de a 70. percben Vincze Dávid újabb gólja beállította a 2–1-es végeredményt. Ioan „Lulu” Dragomir edző csapata első vereségét szenvedte le ebben az idényben, de ezzel együtt marad az A-csoport táblázatának az élén. Viszont felzárkózott mögé a Vasile Pop által irányított Avasfelsőfalui Energia, amely az Avasújvárosban rendezett Talna elleni rangadón 1–0-ra győzött. A találkozó egyetlen találatát Răzvan Lupu jegyezte a 93. percben.
Az újvárosiak egyetlen pozíciót veszettek a táblázatban, viszont felzárkózott mögé a Recolta. Ugyanakkor beindult a gépezet Pálfalván is, hiszen most már teljes egészében egészséges a játékoskeret, és így zsinórban második meccset nyerték meg: simán verték a Luceafărul Decebalt. Vagyis, a jelenlegi négy éllovasnak számolnia kell ebben az idényben (is) a pettyéni legényekkel.
A Liga 4 Elitben egyébként négy forduló után négy csapat még nem szerzett pontot: Decebal mellett a Kálmándi Schwaben, a Szaniszlói Recolta és a Kaplonyi Fortuna nyeretlen a megyei „egyben”.

Négyen százszázalékosak
A negyedosztályban az Óvári Someşul, az Újmárnai Platanul, a Mezőfényi Fröhlich és a Homoródi Codreana továbbra is százszázalékos, míg a Csanálosi Kneho, a Viitorul Lucăceni, a Meggyesgombási Venus, a Bábcai Voinţa és az Apai Victoria két vagy három bajnoki után sem tudtak még pontot szerezni. A csanálosiak egyébként az egyetlenek a mezőnyben, akik egynél több lejátszott meccs után még gólt sem rúgtak. Ugyanakkor a Lucăceni egytucat gólt kapott az elmúlt hétvégén Tasnádszántón.
Megkezdődtek a küzdelmek az ötödik vonalban is, és ezzel már teljes a megyei bajnokság programja. Sok csapat egyébként közel két év szünet játszott ismét bajnoki mérkőzést, a koronavírus-járvány miatt ugyanis meg sem kezdték a 2019–2020-as szezon második felét, a 2020–2021-es szezont pedig nem tudták nekik is megrendezni a bajnokságot a tesztelésekkel járó magas költségek miatt.