×
2024. 03 29.

Dánia és Olaszország a negyeddöntőben

2021.06.27 - 16:33
Dánia a csoportkör során egytelen meccset nyert, 4–1-re verte Oroszországot. A nyolcaddöntőben leseperte a pályáról Wales válogatottját, 4–0-ra győztek a „vikingek”.

Elsőként Dánia labdarúgó-válogatottja jutott be a legjobb nyolc csapat közé az Európa-bajnokságon, miután a szombat délutáni nyolcaddöntőben simán, 4–0-ra verte Wales együttesét.
 Az előző kontinenstornán meglepetésre elődöntős walesiek korai mezőnyfölénye után a dánok első kaput eltaláló lövésükkel előnybe kerültek az első játékrész derekán. A szünetig inkább a dánok akarata érvényesült, majd a második félidőt korai góllal indítva teljesen megfogták az egyre zavarodottabbnak tűnő briteket. A hátralevő időben szinte alig veszélyeztetett a „megzuhant” walesi válogatott, így a hajrában előbb kapufáig jutott Dánia, majd két újabb gólt szerzett és magabiztosan biztosította helyét a negyeddöntőben.
A walesi csapat egyébként nehezen viselte, hogy nem tudott teljesíteni az amszterdami mérkőzésen. Ezt támasztja alá Harry Wilson sportszerűtlen tette: a 90. percben hátulról vágta fel az egy perccel korábban gólt szerző Joakim Maehlét, a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot. Ez volt az idei kiíráson a harmadik piros lap, az első kettőt a csoportkör során Ovidiu Hațegan osztotta ki (az egyiket éppen egy walesi játékosnak). Az aradi játékvezető ezen a meccsen negyedik bíróként volt jelen…
Dánia a negyeddöntőben július 3-án, 19 órakor fog játszani Bakuba.

Hosszabbítani kellett
A második negyeddöntősre a vártnál többet kellett várni. Bár sokan borítékolták az olaszok sima sikerét Ausztria ellen, a Squadra Azzurának ráadás fél óra kellett, hogy továbblépjen.
Az összecsapás első 15 perce jobbára mezőnyjátékkal telt, mert bár az olaszok igyekeztek támadólag fellépni, nem találtak fogást az osztrákok jól szervezett védelmén. Daniel Bachmannak volt védeni valója, majd Ciro Immobile 22 méteres lövésénél szerencséje volt, mert a csatár a két kapufa találkozását találta el.
A szünet után meglepetésre az olaszok teljesítménye visszaesett, Ausztria ezt kihasználva többször jutott el Gianluigi Donnarumma kapuja elé. Marko Arnautovic révén a 65. percben videobírós visszanézést követően érvénytelenített lesgólig is eljutott Ausztria csapata.
Gól viszont nem született a rendes játékidő végén, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás elején megtört a jég, és Federico Chiesa találatával az olaszok megszerezték a vezetést (1–0). Lorenzo Insigne szabadrúgásánál a 104. percben Bachmann védett hatalmasat, mielőtt Matteo Pessina megduplázta az előnyt (2–0).
Megszületett a megérdemelt osztrák gól is: a 114. percben egy szögletnél Sasa Kalajdzic csúsztatott fejjel derékmagasságból a rövid sarokba (2–1).
Ezzel 1169 percnél szakadt meg az olasz góltalansági széria – ez így is világrekord. A Roberto Mancini szövetségi kapitány csapata 2020 októbere óta először kapott gólt! Nem mellesleg az olasz válogatott immár a legutóbbi 31 mérkőzésén nem kapott ki, ami új olasz rekord. A Mancini-csapat 2018 szeptembere óta veretlen – azóta 31 mérkőzéséből 25-ször nyert
Olaszország július 2-án Münchenben játssza negyeddöntős mérkőzését.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NYOLCADDÖNTŐ

Wales – Dánia 0–4 (0–1)
G.: Kasper Dolberg 27., 48, Joakim Maehle 89., Martin Braithwaite 90+4.
Kiállítva: Harry Wilson

Olaszország – Ausztria 2–1 (0–0, 0–0, 2–0) – hosszabbítás után
G.: Federico Chiesa 95., Matteo Pessina 105., illetve Sasa Kalajdzic 114.

Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben
Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.