×
2024. 04 20.

Csúfos vereség: szett-nullát kaptak a németek Spanyolországban

2020.11.18 - 08:37
89 éve nem kapott akkora verést a német labdarúgó-válogatott, mint kedd este Spanyolországban Joachim Löw szövetségi kapitány irányításával: 6–0 lett a meccs vége.

Kiütéses győzelmével a spanyol csapat végzett az A-liga 4. csoportjának élén a Nemzetek Ligájában, ezzel készülhet a négyes döntőre. A németek pedig jó néhány kínos éjszakára...
A Löw csapata éllovasként, s nem mellékesen 12 meccses veretlenségi szériával a hátuk mögött érkeztek Spanyolországba. Nem túlzás tehát, ha azt írjuk, kevés előjelét lehetett látni annak, ami végül Sevillában történt.
Ráadásul 2003 óta nem fordult elő, hogy a két válogatott találkozóján valamely együttes egy gólnál többet lőtt volna, olyan pedig, hogy kétgólos különbségnél nagyobb legyen a végeredményben még soha az eddigi 24 mérkőzésen.
Lehet ezt is fokozni azzal a ténnyel, hogy a keddi meccs szünetében a spanyolok már 3–0-lal vezettek. A németekkel történetük során nyolcadik alkalommal, tétmeccsen viszont először fordult elő, hogy ekkora hátrányban forduljanak a második félidőre.
Németország 1931 tavaszán, Berlinben kapott ki legutóbb 6:0-ra, akkor Ausztriától. Öröm az ürömben, a negatív csúcs nem forgott veszélyben, 1909-ben Angliától 9:0-ra kaptak ki a krónikások feljegyzései szerint.
A kedden 96. alkalommal válogatott Manuel Neuer még sosem kapott hat gólt tétmeccsen a karrierje során. 698 meccsről beszélünk...
A spanyolok szempontjából kevésbé történelmi az eredmény, ez csupán holtversenyben a 14. legnagyobb különbségű győzelem lett számukra. Legutóbb 2018 szeptemberében jött össze hasonló, a friss vb-ezüstérmes Horvátország kapott egy hatost a Nemzetek Ligája első kiírásában.
Az A-liga 3. számú kvartettjéből a franciáktól 4–2-es vereséget szenvedő Svédország esett ki, mert rosszabb gólkülönbséggel zárt, mint a portugáloktól otthon 3–2-re kikapó horvátok.
A címvédő portugálok viszont idén nem jutottak be a négyes döntőbe, mint ahogy 2019-es portói döntőbeli ellenfelük, a hollandok sem. A négyes döntőben új csapatok szerepelnek majd, hiszen a Svájc és Anglia egészítette ki a tavalyi mezőnyt. Idén Olaszország, Belgium, Franciaország és Spanyolország küzd majd a végső sikerét a 2021 október 6–10-re tervezett Final Fourban.
Az idei kiírásban lezárultak a küzdelmek a C-liga 1-es csoportjában, ahonnan Montenegró csapata jutott fel a B-divízióba, Ciprus viszont kiesett. A D-liga két csoportját két veretlen csapat, a Feröer-szigetek és Gibraltár nemzeti együttesei nyerték meg, ők a következő kiírásban a C-divízióba kapnak majd helyet.

Nemzeti Sport

LABDARÚGÓ NEMZETEK LIGÁJA, A-LIGA
3-as csoport, 6. forduló
Horvátország – Portugália 2–3 (1–0)

G.: Kovačić 29., 65., illetve Rúben Dias 52., 90., João Félix 60.
Franciaország – Svédország 4–2 (2–1)
G.: Giroud 16., 59., Pavard 36., Coman 90+5., illetve Claesson 4., Quaison 88.
1. Franciaország    6    5    1    0    12–5    16
2. Portugália    6    4    1    1    12–4    13
3. Horvátország    6    1    0    5    9–16    3
4, Svédország    6    1    0    5    5–13    3

4-es csoport, 6. forduló
Spanyolország – Németország 6–0 (3–0)

G.: Morata 17., Ferrán Torres 33., 55., 71., Rodri 38., Oyarzabal 89.

Montenegró – Ciprus 4–0 (3–0)

G.: Jovetić 14., Boljević 25., 28., Mugoša 60.
1. Montenegro    6    4    1    1    10–2    13
2. Luxembourg    6    3    1    2    7–5    10
3. Azerbajdzsán    6    1    3    2    2–4    6
4. Ciprus    6    1    1    4    2–10    4

LABDARÚGÓ NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA
Málta – Feröer-szigetek 1–1 (0–0)

G.: Guillaumier 54., illetve Jónsson 70.
Andorra – Lettország 0–5 (0–1)
G.: Černomordijs 6., J. Ikaunieks 57., 60., Gutkovskis 70. (11-esből), Krollis 90. (11-esből)
1. Feröer-szigetek    6    3    3    0    9–5    12
2. Málta    6    2    3    1    8–6    9
3. Lettország    6    1    4    1    8–4    7
4. Andorra    6    0    2    4    1–11    2

2-es csoport, 6. forduló
Gibraltár – Liechtenstein 1–1 (1–1)

G.: Frommelt 17. (öngól), illetve Frick 44.
1. Gibraltár    4    2    2    0    3–1    8
2. Liechtenstein    4    1    2    1    3–2    5
3. San Marino    4    0    2    2    0–3    2

Történelmi siker: így még nem kaptak ki az angolok
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 4–0-ra nyert Anglia vendégeként a Nemzetek Ligája A-osztályának negyedik fordulójában, így 69 év után diadalmaskodott újra a szigetországban, sikerével pedig a 3. csoport élére ugrott.
A németekkel ikszeltek a magyarok, finneket vertek a románok
A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A-osztályának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában, ezzel megőrizte csoportjában a második helyet.
NL-győztesek a franciák
A világbajnoki címvédő francia válogatott 2–1-re legyőzte a spanyolokat a labdarúgó Nemzetek Ligája második kiírásának vasárnapi döntőjén Milánóban.