14 °C
enyhe intenzitású zápor

Cselgáncstorna a Both-teremben

2021.09.10 - 16:53
A krakkói nyílt nemzetközi versenyen alapoztak a Judo Master szatmárnémeti cselgáncsozói, akik ezen a hétvégén hazai környezetben lépnek majd tatamira, az International Judo Cup Satu Mare korosztályos tornán.

A múlt heti, két napos lengyelországi megmérettetésen közel 950 sportoló vett részt, Pelcz Attila edző tanítványai közül négyen zártak az 5. helyen, Alexandra Gîndea (képünkön) pedig első nemzetközi versenyén a második lett az U12-es korosztály 24 kilogrammos súlycsoportjának a versenyében.
„Tapasztalatszerzésnek minden képen jó volt ez a verseny, és remélem, hogy jó felkészülésnek is bizonyul a hazai versenyünk előtt” – mondta a szakvezető.
A szatmárnémeti megmérettetést ma rendezik a Both Katalin Sportterembe, ahol öt ország mintegy 380 judokája mérkőzik meg. 11, 13 és 14 éven aluliak súlycsoportjában zajlik a küzdelem zárt kapuk mögött, a terembe ugyanis csak a sportolóknak és az edzőiknek lesz bejárásuk. Pelcz elmondta, hogy a hatályban levő járványszakértői szabályozások miatt minden korosztály versenye után kiürítik a sporttermet, amit fertőtleníteni fognak.
A viadalok három tatamin zajlanak, a hivatalos megnyitót pedig 10 órakor rendezik.

Cselgáncs: négy bajnoki ezüst az Olimpia VSK judokáinak
Marian Halas edző tanítványai közült Iannis Marina (42 kg) és Rafael Ursu (46 kg) szereztek ezüstérmet, Terely Mihály edző tanítványai közül Maya Dihenes (57 kg) és Thiruvadi Alesszia (36 kg) küzdött a döntőben.
Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.