2024. 04 26.
14 °C

Bumba gólja is kellett a Kisvárda újpesti sikeréhez

2020.09.14 - 13:14
A MOL Fehérvár FC a hajrában szerzett gólokkal győzte le a vendég Puskás Akadémiát a magyar labdarúgó élvonalbeli bajnokság 4. fordulójában.

Sikerének köszönhetően Márton Gábor edző együttese továbbra is veretlen és az OTP Bank Liga táblázatának az élére ugrott. A székesfehérváriak keretében viszont most sem jutott szerephez a szatmárnémeti Rus Adrián. A román válogatott hátvéd ebben az idényben csak a paksiak elleni 1–1-es hazai bajnoki kapott 51 percnyi játéklehetőséget a szakvezetőtől, a ZTE elleni idegenbeli 3–3-as meccsen, illetve a budafokiak elleni 4–1-es győzelmen a kispadon „felejtették”. Csak a Bohemians elleni Európa Liga-selejtezőn játszott végig, azt a meccset a fehérváriak 11-es rúgások után nyertek meg.

Az elmúlt hétvégi fordulóban viszont végig a pályán volt a Szatmárnémeti Sportlíceumnál nevelkedett, nagybányai születésű Claudiu Bumba (képünkön jobbra). A 26 éves támadó középpályás végig játszotta a mérkőzést, és góljával szerzett vezetést a Kisvárda az Újpest vendégeként. A szabolcsi alakulat végül 4–2-re nyert a fővárosban, és idénybeli második győzelmével a táblázat 5. helyén áll.

Az egykori román válogatottal, a gyulafehérvári Gheorghe Grozavval felálló Diósgyőri VTK (akit tavasszal a Kisvárda „rúgott ki” szabályszegés miatt) hazai pályán kapott ki a Honvédtól. Grozav góljával a szünet előtt szépített a borsodi csapat (1–2), de végül a kispestiek behúzták idénybeli első győzelmüket, ráadásul a román játékos a 94. percben ki is lett állítva, így a DVTK kettős emberhátrányban fejezte be a mérkőzést (a 70. percben Polgárt is kiállította a játékvezető).

A címvédő Ferencváros kiütéses győzelemmel verte ellenfelét: miután a közelmúltban a paksiak keretében több játékosnál, valamint környezetükben kimutatták a koronavírust, és szervezett formában már egy hete nem edzettek, a csapat sok fiatallal érkezett az Üllői útra. Bár a tolnaiak elhalasztották volna a találkozót, a nemzetközi porondon még versenyben lévő – a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körére készülő –, és csoportkörös szereplésben bízó ferencvárosiak a sűrű őszi programjukra hivatkozva ebbe nem egyeztek bele.

Az első félidőben Tokmac Nguen volt a gólfelelős, hárommal szórta meg a paksiakat, majd fordulás után Boli vállalta magára a gólgyártó szerepet, és kettővel megtoldotta a Fradi előnyét, így 5–0-ra győztek a 4. forduló mérkőzésén, a táblázatban pedig feljöttek a második helyre.

A Ferencvárosnak pénteki sikerével folytatódott a 2017. április 15-e óta tartó bajnoki veretlenségi sorozata a Groupama Arénában, ahol így már 55 összecsapás óta nem talált legyőzőre: 11 döntetlen mellett 44 győzelmet aratott. A népligetiek ezen belül sorozatban a kilencedik hazai győzelmüket könyvelték el, a legutóbbi öt ilyen összecsapáson gólt sem kaptak.

OTP BANK LIGA, 4. FORDULÓ

Újpest FC – Kisvárda Master Good 2–4 (2–2)

G.: Perosevic 28., 40., illetve Bumba 11., Simovic 24., Rubus 59., Datkovic 64.

MTK Budapest – Zalaegerszegi TE FC 0–3 (0–1)

G.: Favorov 42., Bedi 74., Szánthó 88.

Mezőkövesd Zsóry FC – Budafoki MTE 1–0 (0–0)

G.: Szerderov 50.

Diósgyőri VTK – Budapest Honvéd 2–4 (2–2)

G.: Grozav 42., Molnár G. 45+2., illetve Zsótér 16., Gazdag 41., 63., Ugrai 89.

MOL Fehérvár FC – Puskás Akadémia FC 3–1 (1–0)

G.: Nikolics 28., Petrjak 84., Zivzivadze 90+1., illetve Knezevic 57.

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi
A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.
A hosszabbításban szerzett góllal nyerte a derbit a Fradi
A Zalegerszegi TE kispesti győzelmével indult a magyar labdarúgó élvonalbeli szezon, majd a Mezőkövesd újpesti pontszerzésével folytatódiott az első forduló.
Rus nélkül kezdődik az NB 1
A Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg mérkőzésével kezdődik július 29-én a magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga új idénye.