2024. 04 19.
4 °C

Bukarestben lőtték a labdarúgó-Eb 700. gólját

2021.06.14 - 12:45
Naptejre volt szükség vasárnap a bukaresti Naționala Arénában, ahol az osztrák válogatott az Európa-bajnoki újonc Észak-Macedóniával csapott össze a C jelű kvartett nyitányán.

Az osztrákok a 18. percben az első valamirevaló helyzetükből megszerezték a vezetést: Sabitzer remekbe szabott beívelése után Stefan Lainer továbbította a labdát akrobatikus mozdulattal az északmacedónok kapujába (1–0).
Tíz perccel később az osztrák védelem hibáját kihasználva Goran Pandev egyenlített (1–1), így döntetlennel fordultak rá a csapatok a második félidőre, melyben az idő előrehaladtával Ausztria egyre nagyobb nyomás alá helyezte fáradó ellenfelét. A hajrában meg is lett az eredménye: David Alaba élesen középre lőtt labdáját az Augsburg csatára, Michael Gregoritsch öt méterről a kapuba pofozta (2–1). Történelmi találat volt ez, az Eb-döntők történetének 700. gólja.
A rendes játékidő végén egy másik osztrák csereember, Marko Arnautovic is bevette az északmacedónok kapukát, így 3–1-es győzelemmel indítottak.
A csoport rangadóján, Amszterdamban az ukrán labdarúgó-válogatott felállt kétgólos hátrányból, de 3–2-re kikapott Hollandiától.
Az első félidő is jó iramú játékot hozott, gól viszont egyik oldalon sem született. Ugyanakkor Andrij Sevcsenko szövetségi kapitánynak szűk negyed óra után az első cserét is el kellett végeznie, ugyanis az FTC légiósát, Olekszandr Zubkovot nem tudta folytatni a játékot vádlipanaszok miatt.
De aztán a szünet után már jöttek a gólok is. A holland csapat Georginio Wijnaldum és Wout Weghorst találatával negyedóra alatt kétgólos előnybe került a második félidőben (2–0), ám az ukránok Andrij Jarmolenko zseniális, valamint Roman Jaremcsuk fejes góljával kevesebb mint négy perc leforgása alatt egyenlítettek (2–2). A 85. percben aztán jött a slusszpoén, Denzel Dumfries fejesével a hollandok megnyerték a meccset!
Sosem volt még olyan Eb-mérkőzés, amelyen gól nélküli első félidő után a rendes játékidőben öt találat esett volna!

EURÓPA-BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ

C-csoport

Ausztria – Észak-Macedónia 3–1 (1–1)
G.: Stefan Lainer 18., Michael Gregoritsch 78., Marko Arnautovic 89., illetve Goran Pandev 28.
Hollandia – Ukrajna 3–2 (0–0)
G.: Georginio Wijnaldum 52., Wout Weghorst 59., Denzel Dumfries 85., illetve Andrij Roman Jarmolenko 75., Jaremcsuk 79.

Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben
Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.