22 °C
1USD = 4.65 RON

Búcsúztak a nyolcaddöntőben a strandröpis lányok

2017.07.14 - 12:34

A strandröplabda világbajnokságon nyolcaddöntőjében megismétlődött a közel egy hónappal ezelőtti Európa-bajnokság döntője, és most is az oroszok nyertek a szatmári lányokkal szemben.

Igazán balszerencsésnek mondhatja magát a szatmárnémeti Vaida Beáta, Adriana Matei strandröplabda-páros, ugyanis a kínai nankingban zajló 21 éven aluliak világbajnokságának nyolcaddöntőjében már összekerült a torna egyik favorit csapatával.

Adrian Pricop edző tanítványai a 24-es főtáblán két szettben, 21:14-re, 21:18-ra győztek a mexikói Diana Gabriela Valdez Lizarraga, Assul Dayana Lopez Estrada duó ellen, viszont a következő körben az Európa-bajnok orosz kettős Nadezsda Makroguzova és Szvetlana Kolomina következett. Gyakorlatilag megismétlődött a badeni Eb június 18-i döntője. Egy hónappal ezelőtt kétszer 21:15-ös szettben maradtak alul a szatmáriak a 29 perces mérkőzésen, pénteken pedig 21:10, 21:15-re győztek az oroszok a 30 percig tartó meccsen.

Ezzel idejekorán búcsúztak a szatmári lányok, akik célként tűzték ki a legjobb négy közé jutást. Tavaly az 5. helyen zártak, és a badeni Európa-bajnoki ezüstérem, és a jól sikerült felkészülés reményt adott nekik, hogy akár a vb-n is elcsíphetnek egy érmet. Talán ez így lett volna, ha nem a Eb-döntős ellenféllel kerülnek szemben Kínában. Igaz, a lányok már a hét elején is panaszkodtak a kánikulára és a magas páratartalomra, és talán ez is befolyásolta teljesítményüket.

(Ismerős kézfogás: az Eb-döntő után a vb-nyolcaddöntő után is a sárga majós oroszok nyertek a szatmári páros ellen)