×
2024. 03 29.

Búcsúzott az egyéni versenyben Balázs Attila és Ana Bogdan is

2021.02.09 - 12:35
A Melbourne-ben zajló Australian Open nemzetközi tenisztorna férfi egyesének első fordulójában Balázs Attila 2 óra 38 perc alatt kikapott a spanyol Roberto Carballéstől, így számára marad a páros verseny, amelyben Fucsovics Mártonnal együtt lép pályára.

A 32 éves magyar teniszezőnek ez volt pályafutása első főtáblás mérkőzése egy GS-tornán.
Búcsúzott az egyéni küzdelmektől a 28 éves Ana Bogdan is. A női ranglista 98. helyezettjét a 2019-es Austrlian Open  elődöntőse, a 27 éves egyesült államokbeli Danielle Collins (WTA 40.) győzte le két szettben, 6:3, 6:1-re, így az első fordulóban már búcsúznia kellett az egyéni versenytől. Párosban még ő is versenyben marad, szerdán a svéd Rebecca Peterson oldalán fog kezdeni a 3. helyen kiemelt cseh páros, Barbora Krejcikova és Katerina Siniakova ellen.
Rafael Nadal három játszmában legyőzte a vajdasági Györe Lászlót az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A férfiak versenyében a kiemeltek közül kiesett a spanyol Roberto Bautista (12.) és a belga David Goffin (13.) is. A hölgyeknél a címvédő Sofia Kenin két szettben nyert, a kétszeres AO-bajnok Viktorija Azarenka ellenben két játszmában 7:5, 6:4-re kikapott az amerikai Jessica Pegulától.
A melbourne-i torna 2012-es és 2013-as fehérorosz győztesének egyébként orvosi segítségre is szüksége volt a második szettben: 4:2-es állásnál légzési nehézségekre hivatkozva kérte a mérkőzés leállását, és orvosok kíséretében hagyta el a pályát. Kilenc perc szünet után visszajött, folytatta a meccset, viszont nem tudott fordítani két pontos hátrányából, végül 6:4-re elvesztette a menetet, és búcsúzott az egyéni versenytől.
A világelső Ashleigh Barty „biciklit adott” (6:0, 6:0) a montenegrói Danka Kovinicsnak, a találkozó háromnegyed óráig sem tartott (44 perc alatt véget ért).

12 évesek között nyert a 10 éves szatmári teniszező
Először nyert a 12 évesek között a Szatmárnémeti 4 A For Sport 10 éves teniszezője, Vlad Roman.
Ezüstérmesek Kozán Attila neveltjei
Ezüstérmet szerzett Kozán Attila edző mindkét tanítványa a szatmárnémetiben rendezett Szatmár Tófeája elnevezésű korosztályos tenisztornán, amit az elmúlt hétvégén rendeztek Sănătatea Ergolemn SK sportbázisán.
Érmet szerzett Bukarestben a szatmári teniszező
Ezüstérmet szerzett a szatmárnémeti Kozák Attila edző tanítványa, Andrei Cuc, a Bukarestben rendezett Nitech-Tavasz Kupa korosztályos teniszversenyen.