×
2024. 04 25.

BL: továbbjutott a CFR

2021.07.29 - 11:26
Kettős győzelemmel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójába a Kolozsvári CFR csapata, miután a szerdai, hazai visszavágón 2–0-ra győzött a gibraltári Lincoln Red Imps FC ellen.

A múlt heti odavágón 2–1-re győzött Marius Șumudică vezetőedző legénysége, így az elsődleges cél az előny megőrzése volt. A gibraltári ellenfél viszont nem veszíteni jött Kolozsvárra, és az első pillanattól letámadta ellenfelét. A múlt heti találkozóval ellentétben, most azonnal tudott reagálni a CFR, kitámadt, veszélyes helyzeteket is kidolgozott, és a 18. percben a vezetést is megszerezte: Mateo Susic indította Runar Mar Sigurjonssont, aki visszafordította a labdát Mike Cestor elé, utóbbi pedig 7 méterről kilőtte Manuel Soler kapuját (1–0).
Minkét kapu előtt voltak még helyzetek a szünetig, de több gól nem született az első félidőben.
Fordulás után sem változott sokat a játék képe, a CFR izlandi válogatott játékosa pedig „lezárta” a meccset: az 58. percben 22 méterről megeresztett szabadrúgása leszedte a pókhálót Soler kapujának jobb felső sarkából – védhetetlen lövés volt (2–0).
Ez maradt a végeredmény, így a kolozsváriak érvényesítették a papírformát, és bejutottak a BL azon fordulójába, ahonnan már biztosították maguknak a jövőbe valamely európai kupasorozat főtáblás helyét.
A BL-selejtező harmadik fordulójában a svájci Young Boys lesz az ellenfél. A berni alakulattal az elmúlt idényben az Európa Liga csoportkörében mérkőzött meg, és kolozsvári 1–1 után Svájcban 2–1-re győztek a „fiatal fiúk”. Ezúttal augusztus 3-án találkoznak majd az első meccsen, Kolozsváron.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

Kolozsvári CFR 1907 – Lincoln Red Imps FC 2–0 (1–0)
G.: Mike Cestor 18., Runar Mar Sigurjonsson 58.
Továbbjutott: a CFR, kettős győzelemme, 4–1-es összesítéssel.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.