Erik, Alexandra
1USD = 4.59 RON

Balszerencsés volt Bukarestben Vajda Andrei

2017.07.10 - 13:41

Elvesztette vezető pozícióját a karting-bajnokság KZ2 géposztályában a Szatmárnémeti Go Kart Team pilótája, Vajda Andrei.

A 17 éves versenyző az elmúlt hétvégén a bukaresti AMC Kart pályán rendezett harmadik fordulóban csak az 5. helyen zárt, így az eddigi üldöző, az etapgyőztes Vasile Daniel átvette a vezetést az összetett táblázatban.

A szatmári srác egész hétvégén nagy küzdelemben volt Vasile Daniellel. A szabadedzéseken és a időmérőn ment az adok kapok a két pilóta között, de a szombati eredmények összesítéséből Vajda jött ki jobban. A vasárnapi bemelegítésen is ő volt a leggyorsabb, de az első futamon „utolérte” a balszerencse. Technikai gondjai akadtak, így csak 6 kört tudott teljesíteni, ami egészen a 9. helyig küldte vissza. Vagyis az utolsó sorból rajtolt a vasárnapi második futamon. Remekül ment Andrei, és a negyedik helyre hozta be a versenygépet, az összesített futameredmények alapján pedig az 5. helyre sorolták a 3. fordulóban, amely összesen 20 pontot hozott a konyhára.

A hétvégi verseny előtt Vajda Andrei-nek 5 pont előnye volt Vasile Daniellel szemben. Utóbbi viszont nem hibázott Bukarestben, és elsőként zárta az etapot, így jelenleg 132 egységgel vezet a tabellán, míg a szatmári srác 107-tel követi őt a második pozícióban.

A bajnoki idényből még három forduló maradt hátra. Augusztus 5-én és 6-án Kézdivásárhelyen, a versenynaptár leghosszabb pályán, a 1431 méter hosszú Skat Kart aszfaltcsíkon folytatódik a pontvadászat, majd szeptember közepén Bákóban (1244 m), szeptember végén pedig ismét Bukarestben (1243 m) rendeznek egy-egy fordulót. Az idény október 7-én és 8-án Kézdivásárhelyen, a Román Kupa küzdelmeivel zárul.