2024. 04 23.
Béla

Bajnokok a szatmári sporttáncos-párosok

2021.10.06 - 16:18
A szatmári Vonház Erik és húga, Ingrid, illetve Yassin Maktary és Domokos Blanka bajnoki címet szereztek a 19–34 évesek között a Brassóban rendezett osztályonkénti országos viadalon.

Bajnoki címet szerzett a Szatmárnémeti Loga Dance School két sporttáncpárosa, egy kettős pedig bronzéremmel tért haza a hétévgén Brassóból, ahol az osztályonkénti országos bajnokság zajlott. Vonház Erik és húga, Ingrid a 19–34 évesek B-osztályos versenyét nyerte meg. A tehetséges páros több mint tíz éve táncol együtt, és ez az eddigi legszebben csillogó országos bajnoki érmük. Ezúttal együtt örülhettek újonc csapattársaik sikerének, hiszen a 19–34 évesek E-osztályos sztenderd versenyszámában a szatmári Yassin Maktary, Domokos Blanka kettős bizonyult a mezőny legjobbjának, így ők is bajnoki címet és aranyérmet szereztek.
Bajnoki dobogóra állhatott fel az Andrei Varga, Pauliuc Rita duó is, miután a 14–15 évesek C-osztályos sztenderd versenyszámában bronzérmet szereztek.
A szatmári tánciskola másik két táncpárosa, Kengye Ádám és Gloria Mihai, illetve Daniel Pop és Mihaela Goras, a 16–18 évesek B-osztályos sztenderd, illetve a C-osztályos latintánc versenyszámainak a döntőjéig meneteltek, ahol a 6., illetve 7 .helyen zártak.
A brassói bajnokságon egyébként több mint 500 sporttánc páros lépett a zsűri elé. Ugyanakkor, ezzel párhuzamosan zajlott egy országos verseny is, a Brassó Kupája, amelyen Ana Varga a 4–7 éves kezdő táncosok egyéni versenyében bronzérmet szerzett.
A Loga Dance School edzői elmondták, ezen a hétvégén Temesváron a 21 éven aluliak sztenderd versenyszámainak a bajnokságán lépnek táncparkettre a sportolóik, ahonnan újabb érmekben reménykednek, majd az ezt követő hétvégén Piatra Neamțon a 10 tánc-bajnokságon is versenybe fognak szállni.

Új társastánc tanfolyam indul a Loga Dance School-ban
Felnőttek számára indít tánctanfolyamot április nyolcadikától szatmárnémeti tánctermében a Loga Dance School. A három hónapos tanfolyam tánctanárai Vékony Viktor és Loga Hajnalka lesznek.
A Loga Tánciskola az Országos Sporttánc Bajnokságon és a Maros Kupán
2024. március 2-án és 3-án a szatmárnémeti Loga Tánciskola sportolói részt vettek a Marosvásárhelyen megrendezett Országos Sporttáncbajnokságon és a Maros Kupán, két rangos eseményen.