×
2024. 03 28.

Átgázoltak a németek a magyar válogatotton

2021.03.25 - 19:00
A magyar válogatott minden erőfeszítése ellenére sem tudta legyőzni német ellenfelét / Fotó: verietyinfo.com
A német U21-es válogatott kiütéses győzelmet aratott a magyar együttes fölött, s a címvédő spanyolok is hozták a kötelezőt a szlovénok ellen. A cseh-olasz, illetve a román-holland mérkőzésen is 1–1-es döntetlen született.

A magyar U21-es válogatott nagyon rosszul kezdte szereplését az Európa-bajnokságon szerdán, a székesfehérvári Mol Aréna Sóstóban a német U21-es válogatott ellen. Gera Zoltán csapata, amely az egyik legfiatalabb kerettel büszkélkedhet a tornán, 3 gólt is kapott a már most jóval rutinosabb játékosokból álló német U21-es válogatottól. A Stefan Kuntz által vezetett német alakulat már az első félidőben igyekezett dominálni a mérkőzést, keresve a párharcokat, hiszen a test test elleni küzdelemben és a fejpárbajokban nem nagyon volt esélye a magyar együttesnek. A magyar alakulat azonban ügyesen felvette a németek által diktált iramot, jól és fegyelmezetten védekezett, annak ellenére, hogy a németek már az első félidőben is fölényesen birtokolták a labdát. A magyarok kitartása az első negyvenöt percben hatékonynak bizonyult, még akkor is, ha az első játékrészben leginkább védekeznie kellett a csapatnak. A németek csak távoli lövésekkel tudtak próbálkozni, gólt azonban nem sikerült szerezniük. A második félidőben az erőviszonyok nem változtak, maradt a német dominancia. Ami a magyar válogatottat illeti, a játéka kezdett szétesni, alábbhagyott a fegyelmezettség, és megjelentek a pontatlanságok. Ezt a németek ki is használták. A 61. percben az Anderlecht játékosa, Lukas Nmecha szerezte meg a vezetést Bote Baku beadását követően (0–1). Öt percre rá, a 66. percben az előző gólt asszisztáló Baku talált be a magyar védelemben zajló zűrzavar közepette (0–2). A kegyelemdöfést az immár gólpasszt adó és gólt is szerző Baku vitte be második találatával a 73. percben, miután a hálóba vágta a felső kapufáról visszapattanó labdát (0–3). Így minden erőfeszítése ellenére a magyar U21-es válogatott vereséggel kezdte Eb-szereplését.

Szlovénia – Spanyolország 0–3

A címvédő spanyolok is hozták a kötelezőt a szlovénok elleni találkozón. Az első félidőt a spanyolok uralták, számos veszélyes helyzetet kialakítva, a szlovénok azonban sikeresen tudták hárítani a támadásokat. A Ljudski vrt Stadionban játszott mérkőzésen a hazaiak kissé agresszív játékkal próbáltak visszavágni a spanyoloknak. Ennek meg is lett a következménye. Az első félidőben a francia játékvezető, François Letexier három szlovén játékost is sárga lappal figyelmeztetett (22. Zan Rogelj, 25. Adam Gnezda, 27. Dejan Petrovic). Az első félidő találat nélkül záródott. A második játékrészben rákapcsoltak a spanyolok, és már az 53. percben megszerezték a vezetést. Javi Puado, az Espanyol játékosa egy gyönyörűen eltalált lövéssel vette be az ellenfél kapuját (0–1). A szlovénok alig végezték el a kezdőrúgást, máris veszélybe kerültek. Az 54. perben Marc Cucurella csapatkapitány beadását az AS Romában focizó Gonzalo Villar értékesítette (0–2). A szlovénoknak voltak próbálkozásaik, sőt, egyes helyzeteikből akár szépíthettek is volna, azonban kialakított lehetőségeiket nem tudták értékesíteni. A mérkőzés utolsó és a spanyol válogatott harmadik gólját a Barcelónából a Real Betisnek kölcsönadott játékos, Juan Miranda szerezte meg a 89. percben. A balhátvéd sikeresen vett részt a csapat támadásában, és szerzett találatot (0–3).

Csehország – Olaszország 1–1

Az olaszok már az első félidőben megszerezték a vezetést Csehország ellen. Egy remek támadást követően a Genoa támadója, Gianluca Scamacca cselezte ki elegánsan az ellenfél kapusát, és pöccintette a hálóba a labdát a 31. percben (0–1). A kapott gól ellenére a csehek nem hátráltak meg, próbáltak minél több helyzetet kialakítani, azonban az olasz U21-es válogatott a nagyok hírnevéhez méltón védekezett. A mérkőzés nagy meglepetése a 75. percben érkezett. Giulio Maggiore akár a forduló találatát is megszerezhette volna, ha éppen nem a saját kapujába fejeli a labdát. A játékos egy cseh szabadrúgást követően próbált hárítani, azonban tisztázási kísérletéből tragédia lett (1–1). Az olaszok helyzete tovább romlott, hiszen az AC Milan játékosa, Sandro Tonali a 84. percben piros lapot érő szabálytalanságot követett el, a 94. percben pedig Riccardo Marchizza kapta meg második sárga lapját. A hazai csapat azonban nem tudta kihasználni az emberelőnyt, így maradt az 1–1-es végeredmény.

Románia – Hollandia 1–1

A román U21-es válogatott Budapesten, a Bozsik Arénában fogadta holland ellenfelét. Mint az várható volt, a mérkőzést a vendégek kezdték jobban, azonban az egykori labdarúgó-szupersztár, Adrian Mutu által vezetett román alakulat nyeregben tudott maradni. A vezetést a hollandok szerezték meg a 16. percben. Egy Justin Kluivert által jól betekert szögletrúgást követően Perr Schuurs volt résen, majd fejelte szépen az ellenfél hálójába a játékszert (0–1). A román korosztályos csapat lendülete a kapott gól ellenére sem hagyott alább, sőt, négy perc elteltével már egyenlített is. Adrian Ciobanu, a Viitorul Constanţa középpályása a 20. percben lőtte ki a holland kapu bal felső sarkát egy gyönyörűen elvégzett szabadrúgásból (1–1). A mérkőzés hátralévő részében mindkét kapusnak meg kellett villogtatnia tudását. Andrei Vlad a holland csapatkapitány, Teun Koopmeiners lövésének kellett megálljt parancsoljon, a másik oldalon pedig Kjell Scherpennek kellett résen lennie, és hárítania a folyamatosan veszélyes Andrei Ciobanu lövését. A mérkőzés tehát 1–1-es döntetlennel ért véget.

Kallós András

Cselgáncs: érmekkel tért haza Codreanu, Paştiu és Ilie
Remek eredményeket értek el a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái Bosznia Hercegovinában, a huszonegy év alattiak számára szervezett Balkán bajnokságon. Két érem is lett egyéniben.
Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
Irányt mutathat a szkopjei mérkőzés
Abban a rendkívül valószínű esetben, hogy Németország megnyeri valamennyi hátralévő mérkőzését a katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének J-csoportjában, Liechtenstein pedig az összeset elveszíti, Romániának „könnyű dolga” marad.