10 °C
enyhe eső

Alexia két bajnoki címmel bővítette idei gyűjteményét

2021.04.05 - 12:36
Ismét óriási fölénnyel verte ellenfeleit Románia legjobb utánpótlás korosztályos dobó atlétája, a 12 éves nagykárolyi Alexia Turcu.

Folytatja kiváló szereplését az atlétikai bajnokságokon a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK sportolója, Alexia Turcu. Florin Turcu edző tanítványa (és lánya) két héttel ezelőtt Bukarestben a 12 éven aluliak terembajnokságán a súlylökő versenyszámban toronymagasan nyert, így az elmúlt hétvégén Aradon is nagy reményekkel állt fel a korosztály dobószámainak bajnokságán. Viszont most „nem aprózta el”, és kétszer is a dobogó legfelső fokára állhatott fel, és mindkétszer tarolt a 12 éven aluliak között.
A diszkoszvetés versenyszámban a 34,92 méteres dobását meg sem közelítették ellenfelei, a második helyen záró tecuci-i Alexandra Druță majdnem 8 méterrel dobott gyengébbet a nagykárolyi lánynál, míg a harmadik Carina Paruba (CSS Focșani) eredménye a 24 métert sem érte el.
Utóbbi sportoló egyébként a gerelyhajításban sem tudta megközelíteni Alexia eredményét: a focșani-i lány 18,69 méteres hajítása közel tíz méterrel volt gyengébb a nagykárolyi atléta 28,05 méteres eredményéhez képest. Alexia nyilván bajnok lett ebben a versenyszámban is, Carina pedig harmadik lett, míg Denisa Marghidan (CSS Focșani) két méterrel dobott jobbat klubtársnál, így a második helyen zárt.
Alexia tehát a súlylökők terembajnoksága után a szabad téri versenyben, a 12 éven aluli diszkoszvetők és gerelyhajítók között is magasan a legjobb eredménnyel szerzett bajnoki címeket, és az idénynek még nincs vége…

Egyéni csúccsal nyert bajnokságot a nagykárolyi lány
Új személyes csúcsot felállítva nyert bajnoki aranyérmet a múlt hétvégén Craiován a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Alexia Turcu.
Vlad Turcu bajnoki ezüstérmes
Bajnoki ezüstérmet szerzett a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Vlad Turcu, a 18 éven aluliak bajnokságának 110 méteres gátfutó versenyszámában.
Alexia Turcu kétszeres bajnoki aranyérmes
Kétszer állhatott a dobogó legfelső fokára a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Alexia Turcu, aki Bukarestben a 12 éven aluli gyerekek bajnokságában két versenyszámot is megnyert.