2024. 04 24.
enyhe intenzitású zápor

A világelső sem állította meg az olaszokat

2021.07.03 - 15:25
Az olasz válogatott 2–1-re legyőzte a világelső Belgiumot a labdarúgó Európa-bajnokság müncheni negyeddöntőjében, ezzel bejutott az elődöntőbe, amelyben kedden Spanyolországgal mérkőzik meg.

Lorenzo Insigne szerezte, a belgák Romelu Lukaku tizenegyesével szépítettek az első félidő hosszabbításában.
Ezzel Olaszország eljutott a 90. találatig Roberto Mancini szövetségi kapitány irányítása alatt, és tovább növelte veretlen mérkőzéseinek a számát.
Az 1984-es francia válogatott után Olaszország az Eb-k történetének második csapata, amely az első öt mérkőzését egyaránt megnyerte a tornán. És ne feledjük, az olaszok a selejtezősorozatot is hibátlanul, 10 győzelemmel tudták le…
Azonban fájhat az olaszok és az olasz szurkolók szíve, hiszen kidőlt a sorból a torna egyik legnagyobb felfedezettje, Leonardo Spinazzola. A Roma balhátvédje könnyek között, hordágyon hagyta el a pályát a 79. percben. A meccs után kiderült, hogy elszakadt az Achilles-ina, és így 6 hónap kihagyás vár rá.
Kedden Londonban Spanyolország lesz az olaszok ellenfele. Öt évvel ezelőtt a Eb-nyolcaddöntőben 2–0-ra megverték a spanyolokat, és az eddig látottak alapján most sem lesznek náluk esélytelenebbek…

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NEGYEDDÖNTŐ

Belgium – Olaszország 1–2 (1–2)
G.: Romelu Lukaku 45+2. (11-esből), illetve Nicolo Barella 31., Lorenzo Insigne 44.

Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben
Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.