3 °C
Szatmári sport hírek

A szigeti egy pont még elég volt az első helyre

2022.10.02 - 11:14
Elsősorban a játékon és a srácok hozzáállásán kell sürgősen változtatni - hangsúlyozta Csik Tibor vezetőedző a mérkőzés után
A kitűzött cél egyharmadát tudta teljesíteni Máramarosszigeten a Szatmárnémeti Városi Sportklub Olimpia labdarúgócsapata, de a megszerzett egy pont ezúttal elég volt, hogy megőrizze az első helyet a Liga 3 10-es csoportjában.

Szombaton a Tisza-parti város együttesének otthonában nagy számú közönség előtt játszott bajnoki meccset Csik Tibor vezetőedző legénysége. Esélyeshez méltóan kezdtek a srácok, és kézbe vették a irányítást: Raphael Popovici-Ciatău lövése kevéssel tévesztett célt, Mansour Gueye látványos ollózása után a labda nem találta el a kaput. Nem bírta a nyomást a hazai csapat, és a 28. percben egy nagy kapushiba után meg is szerezte a vezetést a VSK Olimpia: egy előre ívelt labda megpattant a kapujából feleslegesen kimozduló Lucian Cebotariu előtt, a szemfüles Bajor Denis pedig élt a lehetőséggel, és a hálóőrön keresztülpattanó lasztit az üres kapuba gurította (0–1).

A második félidőben viszont fordult a kocka, és a szigetiek lettek egyre veszélyesebbek Iulian Anca-Trip kapujára. A 74. percben jött is az egyenlítő találat egy védelmi hiba után (1–1), amire viszont nem volt már válasza a szatmári csapatnak. Sőt, a hajrában a vezetést is átvehették volna a hazaiak, de egyszer Anca-Trip védett nagyot ajtó-ablak helyzetben, két alkalommal pedig a szerencse mentette meg a mieinket, hogy változatlan maradjon az eredmény.
Mivel a VSK Olimpiával azonos pontszámmal levő két Bihar megyei alakulat is ikszelt a maga hazai mérkőzésén, ezért a csapatunk megőrizte az első pozíciót a tabellán. Szombaton, október 8-án viszont győzni kell a Nagyváradi FC Bihor elleni hazai rangadón, hogy a srácok biztosítsák vezető helyüket a Liga 3 10-es csoportjában.

Mestermérleg

„Volt egy jó első félidőnk, amit meg kellett volna pecsételjünk. Ha több gólt rúgunk, akkor biztos másként alakult volna a mérkőzés – értékelt a mérkőzés után Csik Tibor. – Utána, meglepetésere megfordult a kocka. Kaptunk egy gólt, ezután nem rajtunk múlott, hogy ez maradjon a végeredmény. Megmentettünk egy pontot. Nagyon meg kell elégedjünk ezzel az eredménnyel, mert sajnos a meccs végén nem úgy nézett ki, hogy ponttal mehetünk haza. Megyünk tovább, minden pont számít.
De sok mindent meg kell változtassunk. Elsősorban a játékon és a srácok hozzáállásán kell sürgősen változtatni. Sokkal többet vártam el a cseréktől. Most készülünk a váradiak elleni meccsre, remélem abból három pontot hozzunk ki.”