20 °C
1USD = 4.65 RON

A reszegei Şofronia idén már két kategóriában bajnok

2013.08.06 - 17:14

Az angol tipplet galambfajok röptető–bajnokságában eddig két kategóriában hirdetett összetettben győztest a Román Galambröptetők Sportszövetsége, mindkét versenyszámban a reszegei Costantin Şofronia bizonyult a legjobbnak. A bajnokságnak még nincs vége.

A felnőtt galambok röptetésének bajnoki címének megszerzése után a fiatal egyedek versenyében is az első helyen zárt a reszegei Costantin Şofronia. A Román Galambröptetők Sportszövetsége (FRSC) által rendezett 32. bajnoki kiírás 5. fordulójában ugyanis fölényesen nyert a szatmári tenyésztő, és ezzel több mint 11 órás előnnyel zárt az összetett táblázatban.

A július közepén rendezett etapban a fiatal angol tippler galambfajoknak a 32 Celsius fok kánikulával is meg kellett küzdjenek, Németi Zsolt madarai nem is álltak fel a rajtra. Ioan Sasu, a szatmárnémeti székhelyű Tippler Galambröptető Sportklub – Románia (CSCT–Ro) elnöke ugyanakkor elmondta, hogy az 5. fordulón már csak 25 tenyésztő vett részt (Brassóból, Temesvárról, Nagyváradról, Székelyudvarhelyről, Besztercéről, Szatmárnémetiből, Reszegéről, Vetésről és Szamosdobról). „Sajnos egyre fogynak a résztvevők, habár ez nem egy költséges sportág. Ellenben nagyon sok türelem kell a galambcsapatok felkészítésére, edzésére és betanítására, ugyanakkor a tápanyagot is meg kell választani. Egyesek, a jelenlegi gazdasági körülmények között lemondanak a sportgalambok tenyésztéséről, felhagynak ezzel a sportággal” – mondta Sasu, ugyanakkor hozzátette, sajnálja, hogy a bírók kizárták Nyíri Attilát és Makara Andrást, ugyanis a galambcsapataik repülési ideje a legjobb volt a mezőnyben. „Nagyon jól fel voltak készítve a galambok, azonban egy hiba miatt diszkvalifikálták Nyíri Attilát és Makara Andrást. Egy órával a sötétedés után, a tenyésztő által megadott leszállási és elhelyezkedési jelre nem reagáltak a galambok, majd a jeladást követő egy órában sem lehetett ellenőrizni őket” – magyarázta a klubelnök. A szatmáriak közül Adrian Ionescu és Feiszthuber István is ki lett zárva, ugyanis 10, illetve 7 perccel a rajtot követően sólyomtámadás érte a csapatokat.

A következő bajnoki felvonásban a tenyésztők vegyes csapatokkal küzdenek majd a Román Kupáért.

A szatmári tenyésztők eredményei

1. Costantin Şofronia (Reszege; 14 óra 1 perc repülési idő)

2. Szabó István (Szatmárnémeti; 12 óra, 41 perc)

3. Mezei Róbert (Szatmárnémeti; 8 óra 11 perc)

4. Viorel Benţe (Vetés; 6 óra 15 perc)

...

6, Lucian Iepure (Szatmárnémeti; 6 óra 12 perc)

...

8. Győri Zoltán (Szatmárnémeti; 4 óra 59 perc)

...

10. Győri Gergő (Szatmárnémeti; 2 óra 30 perc)

...

12. Alexandru Taşi (Szamosdob; 2 óra).

Diszkvalifikálva: 17. Nyíri Attila (Szatmárnémeti; 16 óra 39 perc), 18. Makara András (Szatmárnémeti; 14 óra 30 perc), 19. Adrian Ionescu (Szatmárnémeti; 10 perc), 20. Feiszthuber István (Szatmárnémeti; 7 perc), 21. Németi Zsolt (Szatmárnémeti; repülési versenyidő nélkül).