1USD = 4.26 RON
100HUF = 1.36 RON

A nagykárolyi Kovács István jáétkvezető debütált az Eb-n

2021.06.22 - 14:22
A labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának 3. fordulójában Ausztria Christoph Baumgartner góljával 1–0-ra legyőzte Ukrajnát, így a csoport második helyén zárt, Ukrajna lett a harmadik.

Az osztrákok gólján kívül nem sok minden történt a bukaresti mérkőzésen. A 21. percben David Alaba szöglete után Christoph Baumgartner az ötös vonaláról a kapu közepébe pofozta a labdát (0–1). Ez a találat el is döntötte a meccset, így a „sógorok” először jutottak tovább az Eb-n csoportjuktól.
Az osztrákok szombaton a Wembley Stadionban folytathatják Eb-szereplésüket Olaszország ellen.

kovacsTheGuardianMacedonHolland
A csoport másik mérkőzését, az amsterdami északmacedón-holland találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette. A 36 éves FIFA-bíró először vezetett Eb-mérkőzést, és volt dolga bőven. Többek között a balkániaknak két gólt is törölt, mivel lesállás után találtak be. A hollandok végül 3–0-ra nyertek.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, 3. FORDULÓ

C-csoport

Észak-Macedónia – Hollandia 0–3 (0–1)
G.: Memphis Depay (24.), Georginio Wijnaldum (51., 58.)

Kovács bíráskodik a City meccsén
A labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulójának egyik érdekes összecsapását vezeti kedd este a nagykárolyi FIFA-bíró, Kovács István, aki Vasile Marinescu és Ovidiu Artene asszisztensekkel, illetve Marian Barbu cserebíróval a Club Brugge – Manchester City mérkőzésen dirigál.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Kovács István sepsiszentgyörgyi lelkészt választották a Magyar Unitárius Egyház püspökévé
Kovács István sepsiszentgyörgyi lelkészt, közügyigazgatót választotta a következő hat évre püspökké szombaton a Magyar Unitárius Egyház (MUE) élére a két helyszínen - Kolozsváron, a belvárosi unitárius templomban, illetve Budapesten, a Bartók Béla Unitárius Egyházközség templomában - egyidejűleg ülésező tisztújító zsinat.