100HUF = 1.28 RON

Kézilabda: a második helyre jöttek fel a junior II-es lányok

2023.11.07 - 15:12
(Fotók: SzOVSK)
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub női kézilabdacsapata nyerte a junior II-es korosztályos bajnokság hetedik fordulójának a mérkőzésén, és ezzel feljöttek a G jelzésű csoport második helyére.

Ciprian Mărieș edző tanítványai Nagybányán a széria fordulójának a rangadóját játszották a CS Marta csapata ellen. A találkozó előtt az Olimpia VSK-val azonos pontszámmal a máramarosi ellenfél állt a csoport második helyén.
Egy rendkívül kiegyenlített találkozón a házigazdák vezettek 6–5-ös állásig. A lányaink átvették az irányítást, és egy 5–1-es sorozattal Mărieș tanítványai hármat tettek a két csapat közé a 14. percig (7–10).
A nagybányaiak egyszer még vezettek a második félidő elején (16–14, 32. perc), de egy újabb sorozattal a mieink a 40. percben ismét hárommal vezettek (17–20).
Az ellenfél egyenlíteni tudott (22–22), és ez az állás nem is változott a meccs utolsó támadásáig. A csapatunk játékosai viszont remekül vitték el a labdát a kapuig, és az utolsó pillanatban betaláltak, így 25–26-ra győztek.
Az Olimpia VSK egyetlen mérkőzést vesztett el ebben az idényben, az éllovas Beszterce-Naszódi CS Gloria 2018 együttessel szemben maradtak alul, és a 6 győzelmével a csoport második helyén zárja a bajnoki odavágót.

Zilah, majd Szatmárnémeti

December 10-én Zilahon játszanak a lányok, ahol a széria negyedik helyén álló (4 győzelem, 3 vereség) AHC VM együttes lesz az ellenfél.
A Kibédi Albert, Nagy Flórián edzőpáros által felkészített junior III-as korosztályos csapat is nyert szombaton: a 8. forduló mérkőzésén a sereghajtó Magyarláposi ACS Mihai Vele együttest verték idehaza. 3 győzelemmel, 1 döntetlennel és 4 vereséggel a K-csoport 8. helyét foglalják el.
Szombaton nagyon nehéz meccs vár a lányainkra, hiszen a veretlenül éllovas Szatmárnémeti LPS vendégei lesznek.