×
2024. 03 28.

A kánikula sem állította meg a pilótákat

2022.07.24 - 01:48
A pályarekorder Mitsubishije idén nem tudta legyőzni a 74-es gyártmányú Opel Mantrát, viszont a temesvári Vasile Sorin Botez ezzel együtt is megnyerte a VTM-bajnokság idei kiírását.

Többször is megszólalt a telefonokon a megyei katasztrófavédelmi hatóságok által küldött piros hőségriasztásról szóló üzenet, viszont az autósport szerelmeseinek ez sem jelenthetett akadályt, hogy szombaton, közel 40 Celsius fok melegbe is kilátogasson az autós hegyi gyorsulási-bajnokság lunaforrási fordulójára.

cropped-vtm2

cropped-vtm1

A naptej kéz alatt volt, árnyékot adó sátrak is előkerültek, a Gutin-hegység völgyi szellői pedig kellemesebbé tették a sportműsort, amit huszonegy pilóta biztosított. Nekik viszont nem lehetett könnyű, hiszen szigorú szabályok mellett zajlott a verseny, a meleg miatt pedig néhány pilóta el is vesztette a kellő koncentrációt.

cropped-vtm2-1

cropped-vtm3-7

Súlyos baleset viszont nem volt, a szatmárnémeti Balog Dominik ugyan megpördült, de csak a jobb oldali lámpája bánta az útszéli palánkkal való „találkozást”.
A műszaki hibák is megvicceltek egy két pilótát: Kui Ferencnek végül sikerült orvosolni a hibát, viszont a kolozsvári Sergiu Rogozan el sem tudott indulni. Liviu Bujor Ilieș Dacia ezerháromszázasa az első kör után adta fel a szolgálatot.
Egy „felturbozott” 1974-es gyártmányú Opel Manta bizonyult a legjobbnak Lunaforráson: a Veres István által vezetett „fenevad” 1:51.595-ös idejét meg sem tudta közelíteni a mezőny, így a nagybányai pilóta a meszesi fiaskó után most futamgyőztesként zárt.

cropped-vtm5

cropped-vtm7-2-3

A Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Kartig Rider’s a VTM első fordulóját májusban rendezte meg Ördökúton, akkor az első kör után még a negyedik volt Veres, viszont utána az autója feladta a szolgálatot, és már nem tudta folyatni a versenyt. Szombaton, Lunaforráson viszont nem volt technikai hiba, és bár az utolsó kör előtt még csak két ezreddel (!) volt jobb temesvári ellenfelénél, az utolsó menetben egy másodpercet vert a mezőnyre.

cropped-vtm8-2

A 3100 méter hosszú pálya rekordját tavaly autózó Vasile Sorin Botez (01:45.27) idén tehát nem tudta megismételni a bravúrt, a második lett, de ezzel együtt bajnok lett, hiszen a Meszesen is a dobogó második fokára állhatott – a szilágysági verseny győztese, a zilahi Szabó Róbert nem tudott eljönni Lunaforrásra.

cropped-vtm7-2-4

cropped-vtm7-2-5

A VTM-bajnokság ezzel lezárult, viszont az ACR és az Auto-Karting Rider’s által rendezett versenyek sorozata két hét múlva folytatódik Szatmárnémetiben, a Transilvania sugárúton, ahol a Rally Sprint gyorsasági és ügyességi autós bajnokság negyedik fordulója következik.