×
2024. 04 26.

A Fehérvár az egyetlen veretlen az NB 1-ben

2021.08.22 - 12:59
A magyar labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójában szakadt meg százszázalékos sorozata a Kisvárda csapatának, és ezzel együtt a győztes MOL Fehérvár megőrizte veretlenségét a bajnokságban.

Sőt, Szabics Imre vezetőedző alakulata maradt az egyetlen az NB 1-ben, amely ebben az idényben még nem veszített.
Az elmúlt idény bronzérmese drámai körülmények között szerezte meg idénybeli első győzelmét: a szatmárnémeti Rus Adriánnal felálló Fehérvár irányította a játékot az első félidőben, és szünet előtt Budu Zivzivadze révén a vezetést is megszerezte (1–0). Azonban a fordulást követően emberhátrányba került a fehérvári gárda Stopira kiállításával, onnantól kezdve nagy nyomást helyezett ellenfelére a Szatmárnémeti LPS-nél nevelkedett Claudiu Bumbával kezdő Kisvárda. A foggal-körömmel védekező Fehérvárnál csak másodpercekig volt a labda, mégis egy gyors kontratámadás végén megduplázta az előnyét. A szabolcsiak a hosszabbításban szépítettek, de az egyenlítő találatot nem tudták megszerezni az utolsó másodpercekre kilenc emberre fogyatkozó Fehérvár ellen. A találkozó lefújása előtt ugyanis Fiola Attila a második sárga után piros lappal ki lett állítva.
A 4. fordulóig a Debreceni VSC is azon csapatok között volt, amely még nem kapott ki ebben az idényben, viszont ez a sorozata éppen a Nagyerdei Stadionban szakadt meg: az április óta nyeretlen Zalaegerszeg 2–1-re győzött szombaton Debrecenben.
Ugyanakkor a Honvéd is megszerezte első pontjait ebben az idényben: szombaton 3–1-re legyőzte a vendég Paksot, és ezzel megszerezték első győzelmüket is a nyáron birtokba vett új otthonukban, a Bozsik Arénában.
A vendégek játékosa, Böde Dániel egyébként a 400. mérkőzését játszotta az NB 1-ben: a korábbi válogatott csatár, akire jelenleg védőként számítanak, a Paks színeiben 200. találkozóján szerepelt az élvonalban.
A magyar élvonal negyedik fordulójában vasárnap este rendeztek még két mérkőzést, a Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC találkozót pedig a vendégek kérésére halasztották – mivel a Fradi kedden a Young Boys ellen játszik Bajnokok Ligája playoff-visszavágót. Ezt a bajnoki meccset január 26-án pótolják.

OTP BANK LIGA, 4. FORDULÓ

MOL Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Zivzivadze 44., Dárdai 75., illetve Mesanovic 90+1.
Kiállítva: Stopira 52., Fiola 90+5.(mindkettő Fehérvár).

Debreceni VSC – Zalaegerszegi TE FC 1–2 (0–1)
Gólszerzők: Korhut 65., illetve Skribek 29., Grezda 86.

Budapest Honvéd – Paksi FC 3–1 (1–1)
Gólszerzők: Nagy D. 20., 57., Lukic 47., illetve Hahn 30. (11-esből)
Kiállítva: Nono 68.(Honvéd)

Fotó: MTI

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi
A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.
A hosszabbításban szerzett góllal nyerte a derbit a Fradi
A Zalegerszegi TE kispesti győzelmével indult a magyar labdarúgó élvonalbeli szezon, majd a Mezőkövesd újpesti pontszerzésével folytatódiott az első forduló.
Rus nélkül kezdődik az NB 1
A Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg mérkőzésével kezdődik július 29-én a magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga új idénye.