×
2024. 04 19.

A döntőbe jutásért mérkőznek meg a visszavágón

2021.05.05 - 12:00
Christian Pulisic és Karim Benzema volt eredményes az első mérkőzésen / Fotó: indiashorts.com
Az 1–1-re záródott madridi összecsapást követően ma este Londonban, a Stamford Bridge-en találkozik a Real Madrid és a Chelsea a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.

Kétségkívül rendkívül izgalmas mérkőzésre számíthatunk ma este, ugyanis mind a Chelsea, mind a Real Madrid a döntőbe jutásért küzd. A két csapat 1–1-es döntetlent játszott Madridban. Mint azt már jól tudjuk, a vendégcsapat Real Madrid a spanyol bajnokságban is keményen küzd az első hely megszerzéséért. E lendületet szeretné továbbvinni a BL-ben is. Ami a Chelsea-t illeti, meglehetősen nagy lendületet vett új trénere, Thomas Tuchel irányítása alatt, így a királyi gárdának nem lesz könnyű dolga.

Az előző mérkőzésen a Chelsea viszonylag hamar megszerezte a vezetést. A 14. percben Christian Pulisic kapott remek labdát német csapattársától, Antonio Rudigertől. Túljárva az egykori Chelsea-kapus Thibaut Curtois eszén Pulisic elegánsan juttatta a labdát a hálóba, amellyel az első amerikai labdarúgó lett, aki Bajnokok Ligája-elődöntőben gólt szerzett (0–1). Zinedine Zidane alakulata azonban nem hátrált meg. A 23. percben a veterán gólvágója, Benzema került közel az egyenlítéshez, amikor körülbelül húsz méterről megküldött lövése a felső lécről pattant ki. A spanyolok a 29. percben egy rövidre rúgott szögletet követően remek összjátékot produkáltak, és megszerezték az egyenlítést. Marcelo adta be a labdát, Casemiro fejelt, Éder Militao csúsztatott, végül Benzema félfordulatból közvetlenül a léc alá robbantotta a labdát (1–1).

Ez az eredmény leginkább a Chelsea-nek kedvez a mai visszavágón, hiszen idegenben lőtt góljával 0–0-s döntetlen esetén bejut a döntőbe. Ehhez azonban a Real Madridnak is lesz egy-két szava. A mérkőzés tehát igazi csemegének ígérkezik, már csak azért is, mert ismét a londoni kékek stadionjában lép pályára Eden Hazard, ezúttal viszont a Chelsea ellenfeleként. A meccset a Digi Sport 1, a Look Sport+, illetve a Telekom Sport közvetíti 22.00 órától.

Kallós András

Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért
A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.
A Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligáját
Nagy szervezési hibák árnyékolták be a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjét, viszont a pályán a világ két legjobb csapata mérkőzött meg. A spanyolok végül behúzták a tizennegyedik BL-sikerüket.
Négy év után ismét Pool – Real döntő
A labdarúgó klubcsapatok idényének legfontosabb mérkőzése, a Bajnokok Ligája döntőjének az ideje érkezett el: szombat este Párizsban megmérkőzik egymással a Liverpool és a Real Madrid.