×
2024. 03 28.

A dánok drámája után finn győzelem

2021.06.13 - 11:50
Egy-egy győzelemmel Belgium és Finnország állt a B-csoport élére a labdarúgó Európa-bajnokság első fordulója után, viszont a koppenhágai mérkőzésen Christian Eriksen életéért is megküzdöttek az orvosok.

Az újonc finn labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte a dán csapatot az Európa-bajnokság koppenhágai mérkőzésén, viszont a találkozó kevés hiány drámába torkolt: a szombati mérkőzés 43. percében Christian Eriksen, a dánok csapatkapitánya mindenféle előzmény nélkül összeesett a pályán, ahol bő tíz percen keresztül élesztették újra, mielőtt szállítható állapotba került. A 109-szeres válogatott játékost végül stabil állapotban vitték kórházba, ahol már kommunikálni is tudott.
A közel 105 perces kényszerpihenő után a játékosok először csapatonként összeölelkeztek, majd egymást is köszöntötték az újrainduláskor. Előbb lejátszották az első játékrészből hátralévő négy percet, majd újabb öt perc szünetet és térfélcserét követően kezdődött a második felvonás.

eriksenDanFinn1eriksenDanFinn2

Dán fölény, finn gól
A finnek az első játékrészben kapura sem lőttek, viszont a 60. percben Uronen bal oldali, majdnem a tizenhatos sarkától belőtt labdájánál a dán védők nem figyeltek, a berobbanó Pohjanpalo pedig hat méterről, nagy erővel kapura fejelt, és bár Schmeichel beleért a labdába, az a kezéről a kapuba pattant (1–0).
A továbbra is fölényben játszó dánok negyed órával később hatalmas lehetőséghez jutottak: Arajuuri szabálytalankodott a tizenhatoson belül a kisodródó Poulsennel, ám a megítélt büntetőt Höjbjerg kihagyta.

Szóba jött a vasárnapi folytatás
Az eredmény már nem változott a meccs végéig, de a lefújás után Kasper Hjulmand dán szövetségi kapitány elmondta, hogy a játékosainak Eriksen elvesztése után hatalmas erőfeszítésbe telt, hogy befejezzék az összecsapást. „Hihetetlen, amit a játékosok csináltak, fizikailag és lelkileg is kimerültek. Nem lehetek rájuk büszkébb – fogalmazott. – Két lehetőségünk volt. Vagy ma fejezzük be a meccset, vagy vasárnap délben. A játékosok tudták, hogy ma már úgy sem tudnak aludni, ezért jobb volt most folytatni.” A kapitány jelezte, hogy beszélt Eriksennel és családjával.

eriksenFelesegeDanFinn1
„Christian összesett, így behívtak minket a pályára – mondta Morten Boesen csapatorvos, aki maga is részt vett a találkozót követő sajtótájékoztatón. – Az összerogyás pillanatáról pont lemaradtam, de amikor odaértünk hozzá, láttam, nincs eszméleténél. Ekkor még lélegzett és volt pulzusa, viszont ez gyorsan megváltozott, így el kellett kezdenünk az életmentő szívmasszázst. Fantasztikusan gyors segítséget kaptunk a stadion orvosától és a mentőktől, így végrehajtottuk a szükséges intézkedéseket. Visszahoztuk az életbe, és mielőtt további vizsgálatokra kórházba szállították, már tudtam is vele beszélni” – nyilatkozta.

Eriksen a meccs embere
Később – többek között – a Magyar Labdarúgó-szövetség is közösségi oldalán üzent magyarul és angolul Eriksennek, ahol az európai föderáció tájékoztatását is közölték: „Christian Eriksen állapota az UEFA tájékoztatása szerint stabil.”
Az UEFA Christian Eriksent választotta a meccs emberének a dán–finn találkozón. Ezzel a döntéssel minden bizonnyal mind a két válogatott szurkolótábora egyetért, akik közösen skandálták Eriksen nevét a fejleményekre várva.

Lukaku duplázott
A csoport másik mérkőzésén Belgium válogatottja magabiztos, 3–0-s sikert aratott Oroszország vendégeként szombaton. A világranglistán éllovas belgáknak nem is igazán kellett a legjobb játékukat nyújtaniuk ahhoz, hogy kétgólos vezetésre tegyenek szert az első félidőben, hiszen Romelu Lukaku és Thomas Meunier találatát is egy hatalmas védelmi hiba előzte meg. A második félidőben sem pörögtek fel a „vörösek”, az oroszok pedig szinte semmi veszélyt nem jelentettek a kapura. A végén Lukaku második találatával még biztosabbá tette Belgium győzelmét.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG

B-csoport

Dánia – Finnország 0–1 (0–0)
G.: Joel Pohjanpalo 60.
Belgium – Oroszország 3–0 (2–0)
G.: Romelu Lukaku 10., 88., Thomas Meunier 34.

Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben
Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.