20 °C
1USD = 4.59 RON

A bírókra panaszkodtak a magyar pólósok

2017.07.20 - 17:00

A malajziai Cheong Jun Hoong nyerte a magyarországi vizes világbajnokság női toronyugrásának szerdai döntőjét a Duna Arénában, és ezzel az ázsiai szigetország is feliratkozott a vb-címet szerző országok listájára.

Ugyanakkor Cheong sporttörténelmet írt, korábban malajziai műugró még soha nem nyert vb-t.

A rangsorben egyébként ismét Oroszország vezet Kína előtt. A világ legnagyobb országának hatodik aranyérmét ugyanis tegnap szállította Szvetlana Kolesznyicsenko és Alekszandra Packevics, akik a műúszóverseny női páros szabadgyakorlatában bizonyultak legyőzhetetlennek. Kolesznyicsenko korábban az egyéni technikai versenyben, az egyéni szabadgyakorlatban, illetve Packeviccsel a páros technikai döntőben is aranyérmet nyert Budapesten. Ezzel már 13-szoros világbajnok úgy, hogy az előző három vb-n egyaránt három aranyat nyert, így az egyéni csúcsát is megdöntötte, ugyanakkor a oroszok eddigi vb-címeinek a kéthamadát szállította. Csütörtök délelőtt az oroszok mellett másodikként a kínai Csiang Ven-ven, Csiang Ting-ting, harmadikként pedig az ukrán Anna Volosina, Jelizaveta Jahno duó állhatott dobogóra. Érdekesség, hogy vasárnap a párosok technikai döntőjében ugyanez volt az első három helyezett sorrendje.

Balatonföreden a nyílt vízi úszók 5 kilométeres csapatversenyét Franciaország nyerte, akik így már négy aranyéremnél tartanak és őrzik harmadik helyüket az éremtáblázatban. A nyílt vízi versenyen ezüstérmes az Egyesült Államok, míg a bronzérmes Olaszország lett, a magyar csapat a hetedik helyen ért célba.

A férfiak vízilabda-tornáján Magyarország 9–9-es döntetlent játszott Olaszországgal a B-csoport 2. fordulójában (képünkön), viszont rengeteg panasz volt az orosz Naumov és az izraeli Schwartz bíráskodására.

A férfi torna 2. fordulójának eredményei

A-csoport: Montenegró – Brazília 14-5, Kazahsztán – Kanada 10–9; az állás: 1. Montenegró 3 pont, 2. Kazahsztán 2 (12-15), 3. Brazília 2 (11-16), 4. Kanada 1.

B-csoport: Magyarország – Olaszország 9-9, Ausztrália – Franciaország 11–10; az állás: 1. Magyarország 3 pont (22-12), 2. Olaszország 3 (27-18), 3. Ausztrália 2 pont, 4. Franciaország 0.

C-csoport: Szerbia – Spanyolország 11–5, Görögország – Dél-afrikai Köztársaság 18-2; az állás: 1. Szerbia 4 pont (32-10), 2. Görögország 4 (26-9), 3. Spanyolország 0 (12-19), 4. Dél-afrikai Köztársaság 0 (7-39).

D-csoport: Japán – Egyesült Államok 15–7, Horvátország – Oroszország 10-8; az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Oroszország 2 (23-18), 3. Japán 2 (23-22), 4. Egyesült Államok 0.

A szervezők csütörtöki közleménye szerint egyébként százötezer jegyet értékesítettek a Balatonfüreden és Budapesten zajló vb első hat napján. „A helyszíni érdeklődés a folytatásban várhatóan még fokozódik, mivel az úszók versenyei vasárnap kezdődnek a Duna Arénában.”

Szöveg: Nemzeti Sport