Valéria
18 °C

12 évesek között nyert a 10 éves szatmári teniszező

2022.07.11 - 14:41
Először nyert a 12 évesek között a Szatmárnémeti 4 A For Sport 10 éves teniszezője, Vlad Roman.

Kozán Attila edző tanítványa az elmúlt hétvégén Aradon, az UTA Kupa viadalán a selejtezőből indulva menetelet a végső sikerig, megszerezve ezáltal első tornagyőzelmét a tőle egy, két évvel idősebbek tornáján. A második körben az első számú kiemeltet, a temesvári Darius Petricét búcsúztatta három szettben, tiebreak-kel, majd a negyedi számú favoritot, a szintén temesvári Eduard Rusot győzte le két szettben.

A legsimább mérkőzése éppen a fináléban volt, amikor a második számú kiemelt, belényesi Cristian Buibașt verte 6:0, 6:2-re.

Ezüstérmesek Kozán Attila neveltjei
Ezüstérmet szerzett Kozán Attila edző mindkét tanítványa a szatmárnémetiben rendezett Szatmár Tófeája elnevezésű korosztályos tenisztornán, amit az elmúlt hétvégén rendeztek Sănătatea Ergolemn SK sportbázisán.
Érmet szerzett Bukarestben a szatmári teniszező
Ezüstérmet szerzett a szatmárnémeti Kozák Attila edző tanítványa, Andrei Cuc, a Bukarestben rendezett Nitech-Tavasz Kupa korosztályos teniszversenyen.
Indian Wells-i tenisztorna: Halep, Cîrstea és Begu is továbbjutott a harmadik fordulóba
Két szettben (7-6, 6-1) legyőzte az ukrán Marta Kostiukot, és a 8.150.470 dolláros összdíjazású Indian Wells-i tenisztorna harmadik fordulójába jutott pénteken Simona Halep.