×
2024. 04 20.

12 év szünet után pontszerzéssel tért vissza az élvonalba az UTA

2020.08.23 - 13:50
Az élmezőnybe várt FC Viitorul otthonában elért döntetlennel tért vissza 12 év után az UTA a román labdarúgó élvonalba, az aradi együttes elsősorban fegyelmezett védekezésének köszönhette a pontszerzést a Liga 1 talán leginkább támadó szellemű csapatának otthonában.

A mezőnyjátékot illetően érvényesült a papírforma, hiszen a konstancai alakulat főlényben játszott. Azonban a helyzetkihasználás terén már nem remekelt a tengerparti csapat, így csak a félidő végén tudott vezetést szereztni 11-esből: Alexandru Albu koccantotta össze az aradi tizenhatosra betörő Ștefan Bodișteanu bokáit, a büntetőből pedig az előző Liga 1-es szezon gólkirálya, Gabriel Iancu lőtt lazán a jobb alsó sarokba (1–0). Az UTA viszont a középkezdés után rögtön meglepte a Viitorul védelmét: Albu jobbról középre lőtt labdája elment ugyan Alexandru Ioniță mögött, azonban a teljesen magára hagyott Valentin Buhăcianu 12 méterről a bal alsó sarokba vágta a lasztit (1–1).

A döntetlennel roppant elégedett UTA a második félidőben is kizárólag a saját térfele védelmére koncentrált, és ezt nagyon sikeresen tette.

11 év szünet után játszott ismét élvonalban a FC Argeș is, viszont most vereséggel mutatkozott be a Liga 1-ben. Igaz, a pitești-i alakulat vendége papíron erősebb volt, hiszen a FC Botoșani a negyedik helyen zárta az élvonal előző idényét. Ennek megfelelően a bukovinai együttes játszott fölényben, de előnyét gólra tudta váltani. Az első félidőben egy gól és egy kapufa, a fordulás után pedig két gól és egy kapufa volt a Botoșani mérlege. A hajrában is viszont kétszer a házigazdák is betaláltak, így a vendégek 3–2-es győzelemmel hangoltak a csütörtöki kazahsztáni, Ordabasy ellen Európa Liga-selejtezőre.

A másik EL-résztvevő, az Universitatea Craiova egy egyértelműen lesről szerzett góllal tudta verni vendéglátóját, a Sepsi OSK-t: Cristian Bărbuț jobbról a kapu elé lőtt labdáját a lesről induló Elvir Koljic tolta a jobb kapufa mellől a hálóba. A hazaiak dühét ez csak tovább növelte, hiszen két perccel korábban Anass Achahbar lerántásánál nem ítélt 11-est Radu Petrescu játékvezető – a Sepsi jó játékkal, de vereséggel kezdte a szezont. A Craiova csütörtökön a grúz Lokomotive Tbiliszi vendége lesz.

A Román Kupa-győztes FCSB viszont erősen kezdett: az Astra Giurgiu otthonában simán győzött, így jó hangulatban készülhet a csütörtöki EL-selejtezőre, amikor az örmény Shirak érkezik Bukarestbe

LIGA 1, 1. FORDULÓ

FC Argeş – FC Botoşani 2–3 (0–1)

G.: Gabriel Deac 79. (11-esből), Ionuţ Năstăsie 85., illetve George Alexandru Cîmpanu 9., Andrei Chindriş 47., Mihai Roman 73.

FC Viitorul Konstanca – Aradi UTA 1–1 (1–1)

G.: Gabriel Iancu 43 (11-esből), illetve Valentin Buhăcianu 45.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Universitatea Craiova 0–1 (0–0)

G.: Elvir Koljic 89.

Astra Giurgiu – FCSB 0–3 (0–2)

G.: Dennis Man 33., Florin Tănase 36., Olimpiu Moruţan 90+1. (11-esből)

Megkezdődött a SuperLiga
A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.
Debütál a VAR a Szuperligában
Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.
Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből
Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.